Rafał Augustyn z OTG „Sokół” Mielec został Mistrzem Polski w chodzie sportowym!

Zawodnik „Sokoła” z Mielca wygrał rywalizację na 50 kilometrów w chodzie sportowym mężczyzn podczas zawodów w Dudincach. OTG „Sokół” Mielec do niedawna z powodzeniem prowadził zasłużony działacz sokoli druh Józef Wójtowicz. Przypomnijmy, że w 2012 r. Rafał Augustyn wraz z Pauliną Buziak, reprezentowali nasz kraj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Wielki sukces sokolich chodziarzy

Podczas zawodów „Dudińska Pięćdziesiątka”, które odbyły się 22 marca w słowackich Dudincach kolejny raz rozegrane zostały Mistrzostwa Polski mężczyzn w chodzie sportowym na 50 kilometrów. Zawody zdominował zawodnik mieleckiego „Sokoła” Rafał Augustyn. Zwyciężył w całym mityngu zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski. Augustyn uzyskał świetny rezultat czasowy: 3:45:32 – o ponad minutę poprawił rekord życiowy. Drugie miejsce ze stratą 1:46 zajął Chińczyk Wang Zhendongi, a trzecie – 6 minut za Polakiem ? Niemiec Carl Dohmann. Srebrnym medalistą mistrzostw Polski został Adrian Błocki (3:52:07), piąty na mecie, a brązowym ? Rafał Sikora – wychowanek Sokoła Mielec, obecnie AZK Kraków (3:55:11), siódmy w wyścigu.

rafał augustyn

Rafał Augustyn w białej koszulce i czerwonych spodenkach na pierwszym planie

Augustyn prowadził niemal od startu. Po dwóch kilometrach nadawał ton rywalizacji i przewodził kilkuosobowej grupie, która zaczęła się odrywać od  stawki. Z dystansem Augustyn odskakiwał rywalom, na 30 kilometrze był już samotnym liderem i niezagrożony dotarł na tej pozycji do mety. Próbował go ścigać jeden z Chińczyków, ale nie miał szans na powodzenie.

Na czwartym miejscu Mistrzostwa Polski ukończył młodszy z braci Augustynów Łukasz. W klasyfikacji generalnej mityngu zajął dziewiąte miejsce (4:01:22). Siostra Rafała i Łukasza – Andżelika Augustyn, wzięła udział w juniorskiej rywalizacji na 10 kilometrów. Zajęła trzecie miejsce z czasem 49:58, do liderki tracąc trzy minuty. W rywalizacji seniorek na 20 kilometrów z krajowej czołówki seniorek udział wzięła tylko Agnieszka Szwarnóg, nie ukończyła zawodów. Mielczanka Paulina Buziak przed tygodniem w szwajcarskim Lugano międzynarodowy mityng ukończyła na siódmej pozycji.

Najlepszy na świecie

Rezultat 3:45:42 Rafała Augustyna jest najlepszym w tym roku rezultatem na świecie. Jak informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki jest to szósty wynik w historii Polski. Augustyn w Dudincach wygrał po raz drugi – poprzedni zwyciężył w 2010 roku.

Wyniki z Dudinców – mężczyźni na 50 kilometrów, chód sportowy:
1. Rafał Augustyn POL  (OTG Sokół Mielec) –  3:45:32 ? Mistrz Polski
2. Wang Zhendongi CHN  – 3:47:18
3. Carl Dohmann GER –  3:51:32

Źródło:

www.hej.mielec.pl

Zostaw komentarz

komentarzy