XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Tenisie Stołowym Perkowo 2018! [Nasza relacja]

W kategorii open XVIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Tenisie Stołowym rozgrywanych w Perkowie zwyciężył Piotr Jakubowski z TG „Sokół” Perkowo, który tryumfował także w parze z Andrzejem Floryszczakiem. Ozdobą turnieju był pojedynek Rafała Wojciechowskiego, który ostatecznie uległ Krzysztofowi Zalecie.

Najmłodsi uczestnicy Mistrzostw

XVIII Mistrzostwa

Rywalizacja w kategorii Open należała do najbardziej zaciętych. Zawodnicy startujący w tej kategorii często mieli za sobą występy w wysokich ligach. Ostatecznie jednak, po bardzo zaciętej rywalizacji, zwyciężył Piotr Jakubowski, II miejsce zajął Rafał Wojciechowski, za którym uplasował się Krzysztof Zaleta. Zawody zostały zdominowane przez druhów z TG „Sokół” z Gniewkowa, którzy zdobyli większość czołowych miejsc. Do zwycięstwa druhów z Gniewkowa poprowadził główny animator gniazda druh Stefan Hałas.

Organizatorem zmagań było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Perkowa. Zawody wsparł Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce oraz starosta wolsztyński Janusz Frąckowiak. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal wSokole.pl.

Historia

Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 28-29 kwietnia 2001 r. w Zgierzu z inicjatywy ówczesnego prezesa miejscowego gniazda druha Kazimierza Głowackiego. W turnieju wzięło udział 97 zawodników z Polski i zagranicy. Prezes gniazda w Brwinowie druh Jan członkowski zaproponował, aby kolejne mistrzostwa odbyły się w Brwinowie, przy okazji 75-lecia gniazda. W związku z tym, że zawody okazały się dużym sukcesem postanowiono kontynuować je w latach następnych.

Międzynarodowe zmagania

Patronat honorowy nam kolejnymi mistrzostwami, które przybrały rangę międzynarodowych, objął Jerzy Dachowski, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W II turnieju udział wzięło 107 zawodników z Gdańska, Gniewkowo, Poznań (Rataje), Zgierz oraz Tarnopol (Ukraina), Wiedeń (Austria), Wołkowysk (Białoruś), a także gniazdo „Sokoła” czeskiego z Pisek (k./Budziejowic). Do tej pory mistrzostwa odbyły się w Zgierzu, Brwinowie, Gniewkowie, Częstochowie, Zakopanem, Poznaniu i w Lublinie. Perkowo było ósmym gospodarzem Mistrzostw.