Awans drużyny „Sokoła” z Wiednia!

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1896” w Wiedniu awansowało do najwyżej ligi rozgrywkowej Mistrzostw SGAW (Spielgemeinschaft Amateure Wien). Drużyna prowadzona przez druha Marka Szorca uzyskała awans 13 marca po zwycięskim pojedynku z liderem grupy zespołem ORF/1. Druhowie liczą, że dzięki temu zwycięstwu przyciągną nowych zawodników i działaczy.

Zwycięstwo i awans

Przeciwnicy drużyny „Sokoła” z Wiednia przyjechali w najsilniejszym składzie, wystawiając do gry zawodników z wyżej ligi rozgrywek! Zespół „Sokoła” zagrał w składzie: Grzegorz Mieszczak,  Hubert Kośnik i  Zbigniew Jarzebski. Druhowie Grzegorz i Hubert wygrali wszystkie swoje pojedynki zapewniając drużynie zwycięstwo i awans. Druh Zbigniew uczynił wszystko by sprostać zadaniu i rozegrał świetne zawody. Nie mniejszy udział w sukcesie drużyny mieli organizatorzy w osobach: Macieja Hauke, Lecha Krawczyka, Andrzeja Michalskiego, Zorana Petkovica, Jacka Rozmiarka, Franciszka Szymańca i Pawła Zurawskiego.

Mecz debla. Na drugim planie: Grzegorz Mieszczak i Hubert Kosnik

Plany na przyszłość

Najprawdopodobniej w kolejnym sezonie zagrają już dwie drużyny „Sokoła 1896” z Wiednia. W najbliższym czasie wiedeński „Sokół”, którego od lat prezesem pozostaje druh Lech Krawczyk, podejmie również decyzje o starcie w profesjonalnej lidze austriackiej – WTTV (Wiener Tischtennisverband). Trenerzy i członkowie klubu liczą, że sukces przyciągnie nowych zawodników, którzy swoje sportowe i patriotyczne ambicje będą mogli zrealizować zespole „Sokoła” polskiego w Wiedniu.

Z okazji sukcesu drużyny z Wiednia prezes Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce druh Damian Małecki przesłał list gratulacyjny na ręce prezesa gniazda Lecha Krawczyka.

 

Damian Małecki

 

 

Zostaw komentarz

komentarzy