Brąz Mistrzostw Świata w Fitness dla Julii Sycz z „Sokoła” Rzeszów!

W miniony weekend 11-12 maja 2019 r. w Budapeszcie rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Fit Kids fitness & aerobic. W mocno obsadzonych zawodach, z udziałem rekordowej ilości 268 zawodniczek i zawodników, bardzo dobrze zaprezentowali rzeszowscy juniorzy reprezentowani przez 2 najlepsze rzeszowskie kluby fitness sportowego: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rzeszów oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Julia Sycz

Brązowy medal i tytuł drugiej wicemistrzyni świata wywalczyła Julia Sycz – aktualna wicemistrzyni Polski w kat. 13 lat. Na IV miejscu uplasował się duet Katarzyna Pawłowska i Julia Sycz (PTG „Sokół” UR). Finałowe VI miejsca zajęły ponadto: trio Anastazja Bielec, Kinga Ożóg i Magdalena Ziaja oraz Sabina Fuglewicz (wszystkie TG „Sokół” Rzeszów). Na dalszych miejscach sklasyfikowano ich klubowe koleżanki: Amelia Pałac – VII miejsce oraz duet Amelia Pałac, Zuzanna Lenar – IX miejsce.

Druh Grzegorz Bielec w otoczeniu swoich wychowanków

Trenerem kadrowiczek z Rzeszowa jest Grzegorz Bielec (wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w akrobatyce sportowej), który na swoim koncie ma już ponad 100 medali swoich podopiecznych z imprez ogólnopolskich i międzynarodowych w akrobatyce i fitness, w tym 2 medale (srebro 2011 i brąz 2010) z mistrzostw Europy w fitness gimnastycznym i aktualny – brąz mistrzostw świata.

Już w najbliższą sobotę 18 maja szóstka kolejnych podopiecznych G. Bielca z towarzystw sokolich z Rzeszowa i Malawy weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Kłajpedzie. Wystartują tam m.in. Mistrz Polski – Leon Radke („Sokół” Malawa) oraz 4 wicemistrzynie Polski: A. Bielec, K. Ożóg, M. Ziaja oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski – A. Pałac (wszystkie „Sokół” Rzeszów), a także J. Sycz (PTG „Sokół” UR).