Gniazdo w Myszkowie uczy jak się obronić!

16 lipca w Zespole Szkół w Koziegłowach rozpoczął się darmowy kurs samoobrony dla pań zorganizowany przez prezesa Towarzystwa Gimnastycznego ” Sokół” w Myszkowie druha Sebastiana Jagusiaka. W sumie zaplanowano 10 szkoleń, w trakcie których kobiety poznają techniki skutecznej obrony przed napastnikiem. Jak potrzebne są to zajęcia pokazuje frekwencja. 

Już jutro meta Rajdu ku Niepodległej!

Towarzystwo Gimnastyczne ”Sokół” w Katowicach zorganizowało rajd rowerowy ”Rajd ku Niepodległej”. Druhowie z Katowic zamierzają w ten sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Finał rajdu przewidziany jest w sobotę 14 lipca w Gdańsku. Patronat honorowy nad rajdem objęły m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Nowe władze Światowej Federacji Sokoła!

Na ostatnim posiedzeniu Światowej Federacji Sokoła (World Sokol Federation), które odbyło się w sobotę 7 lipca, dokonano wyboru nowych władz organizacji. Od minionej soboty Federacją kieruje Jean Hruby z USA. Dotychczasowa prezeska Hana Moučkova z Czech została wybrana pierwszą wiceprezes.

Przed nami XVI Światowy Zlot Sokoła w Pradze!

Już tylko tydzień pozostał do największego sokolego wydarzenia tego roku. 1 lipca w Czechach rozpocznie się XVI Światowy Zlot Sokoła. Oficjalne otwarcie uroczystości, w trakcie których Czesi świętować będą 100-lecie niepodległości, nastąpi w Teatrze Narodowym w Pradze. Wcześniej, w samo południe rozpocznie się spektakularny przemarsz ponad 20 organizacji sokolich z całego świata, w tym z…

W Myszkowie oddali krew!

27 maja odbyła się pierwsza zbiórka krwi w Koziegłowach zorganizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Myszkowie. Podczas akcji 32 dawców oddało cząstkę siebie dla drugiego człowieka, dzięki czemu udało się zebrać ponad 14 litrów krwi.

XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Tenisie Stołowym Perkowo 2018! [Nasza relacja]

W kategorii open XVIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Tenisie Stołowym rozgrywanych w Perkowie zwyciężył Piotr Jakubowski z TG „Sokół” Perkowo, który tryumfował także w parze z Andrzejem Floryszczakiem. Ozdobą turnieju był pojedynek Rafała Wojciechowskiego, który ostatecznie uległ Krzysztofowi Zalecie.

W Lesznie „Sokół” będzie współpracował z OSP!

W piątek o godz. 15.00 w leszczyńskiej Bibliotece Ratuszowej przy wspólnym stole zasiedli przedstawiciele OSP Miasta Leszna oraz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie. Niewiele później podpisana została umowa o współpracy pomiędzy stowarzyszeniami.

Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Powstańców Śląskich w Katowicach!

W nocy z 2-3 maja 1921 r. wybucha III Powstanie Śląskie. Przybliżając historie tamtych majowych dni, pragniemy sportową rywalizacją oddać hołd naszym bohaterom. W związku z tym już w najbliższą sobotę odbędzie się Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Powstańców Śląskich. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Katowicach. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Katowice.