Ćwiczenia Polowych Drużyn Sokoła na Podkarpaciu!

Polowe Drużyny Sokoła na stałe wpisały się w działalność takich gniazd „Sokoła” jak Leszno i Lublin. W ostatnich tygodniach ćwiczenia strzeleckie zapoczątkowali druhowie z Tarnowa. Nie inaczej jest na Podkarpaciu, gdzie gniazda z Mielca, Międzybrodzia Bialskiego, Pilzna, Rymanowa i Sanoka spotkały się na specjalnych kursach wojskowych, które przeprowadził w sobotę i w niedzielę 4-5 lipca 2015 r. w Rymanowie dh Kazimierz Cetnarski, członek zarządu TG ?Sokół? w Rymanowie oraz członek Zarządu Rady Odrodzonych Towarzystw Gimnastycznych ?Sokół” w Polsce, z siedzibą w Krakowie.

kolumnaSzkolenie i zawody

Program szkoleń, prowadzonych przez dh. Kazimierza Centnarskiego, obejmował wojskowe zajęcia terenowe, sztuki walki, musztra, strzelanie, zawody. Jednym z najciekawszych punktów programu były zawody w trójboju wojskowym ? bieg 500 m + strzelanie do celu + bieg 500 m + rzut granatem + bieg 500 m do mety.

Indywidualnie w trójboju wojskowym, wyniki są następujące:
I  ? Maciej Hunia ? TG ?Sokół? w Sanoku (mimo 45 sekund kary za 3 niecelne strzały),
II  ? Paweł Śliwiak ? TG ?Sokół? w Rymanowie,
III  ? Patryk Pasela ? TG ?Sokół? w Mielcu.

maski
Wyniki drużynowe:
I  ? Pilzno,
II  ? Rymanów,
III  ? Mielec,
IV  ? Międzybrodzie Bialskie,
V  ? Sanok.

Uczestnicy kursu dziękują druhowi Kazimierzowi Cetnarskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia, które przebiegało w wyjątkowo ciepłym okresie.

Bronisław Kielar

Źródło: sokolsanok.pl

Zostaw komentarz

komentarzy