Deskorolkowy Puchar Sokoła w Zakopanem!

7 sierpnia br. w zakopiańskim bowlu odbył się „Deskorolkowy Puchar Sokoła”, czyli przystanek cyklu zawodów o Deskorolkowy Puchar Polski organizowany przez Polish Skate Federetion ( członek PZSW ). Za organizację przystanku w Zakopanem zabrało się miejscowe Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” oraz Grindbox Skateshop.

Łącznie w zawodach wzięło udział 30 zawodników z całej Polski, w kategoriach: kobiety, mężczyźni poniżej 16. roku życia, mężczyźni. Przejazdy eliminacyjne odbyły się w formie dwóch przejazdów po 45 sekund. Do finału przechodziło 5 najlepszych rajderów, w juniorach 4. W finale zmierzyli się najlepsi z obecnych, którzy pokazali bardzo widowiskowe przejazdy z zaawansowanymi trikami na krawędzi Bowla i wysokimi lotami z Narożnika.

Poza konkurencją pucharową odbyła się konkurencja na „najdłuższy grind w bowlu” i Best Trick na sekcji Street, w których mógł startować każdy chętny. Sesje były bardzo widowiskowe, rekord na Grind’a została ustanowiony przez Mateusza Okułę na 8,5 metra, a w sekcji street wyładowane zostały nigdy wcześniej niezrobione tricki, takie jak Bs 180 na SW 50-50 SW FS Out na murku w dół przez Andrzeja Palenicę, Half-Cab Kickflip ze schodów Jaśka Zborowskiego i Hard Flip Janka Pierzchały, który ustalił swój indywidualny rekord.


Najmłodszymi zawodnikami byli 9 letnia Łucja Dąbrowska i Marcin Wójcik, oboje z Zakopanego. Nagrodę dla najlepszego zakopiańczyka otrzymał Jakub Jejek z Zakopanego, za zajęcie 3 miejsca w kategorii U16.

Wyniki:

Kategoria Kobiet:
Wanessa Curyło – Sosnowiec / Aprostrov
Matylda Miazga – Kraków / Aggro Skateshop
Małgorzata Burkacka – Warszawa / ShakeYourBoard

Kategoria Under 16:
Ignacy Kruszewski – Kraków / Dice012, Aggro Skateshop
Maciej Stępień – Kraków / Etnies, Nervous, Cool Team
Jakub Jajek – Zakopane / Grindbox Skateshop, TG Sokół

Kategoria OPEN:
Mateusz Okuła – Wrocław / Vans, Locals Skateboards, Elementary Wear, Slash Skatestore, RawHide1000, ŚmietanaSquad
Andrzej Palenica – Kraków / Vans, Element Skateboards, Aggro Skateshop
Szymon “Szaban” Kuś – Sosnowiec / Vans, Apostrov, Balimynah

Adam Zaleski

Zostaw komentarz

komentarzy