Drugie urodziny gniazda TG ?Sokół? w Solecznikach

?Tylko dwa lata? ? powie ktoś. ?To aż dwa lata!? ? mówią o sobie członkowie gniazda Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? przy Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach. Urodzinowa uroczystość w bardzo organicznej atmosferze ? tak jak i przystało na imprezę organizowaną przez młodzież dla młodzieży czyli dla siebie samych ? miała miejsce 30 października. Organizacja świętowała drugą rocznicę działalności.

– ?Sokół? nas jednoczy. Organizujemy spotkania, imprezy, wyjazdy. Poznajemy swoich rówieśników w rejonie, wyjeżdżamy za granicę. Uczymy się historii i kultury, integracji i tolerancji. Cieszę się ogromnie, że już dwa lata jesteśmy razem, że przybywa chętnych dołączenia do organizacji. Dzisiejsza impreza znaczy bardzo wiele, gdyż zakładając Gniazdo nikt z nas nie był pewny czy sobie poradzimy. I oto proszę ? mamy drugie urodziny! ? dzieli się swoimi wrażeniami prezes i inicjatorka powstania gniazda  Elwina Obłoczyńska.

Sol1

Pogratulować młodzieży inicjatywy i zapału przybyli prezes TG ?Sokół? Michał Sienkiewicz oraz członkowie Zarządu TG ?Sokół? Gienadij Baranowicz i Edgar Obłoczyński, którzy życzyli młodym Sokołom dobrych idei i pomyślnej działalności. Na przyjęciu urodzinowym byli obecni również młodsi ?bracia? solecznickich Sokołów ? członkowie Gniazda TG ?Sokół? ze Szkoły im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, którzy niedawno świętowali swoją pierwszą rocznicę działalności oraz uczestnicy projektu ?Młodzież zmienia wieś? realizowanego przez Solecznicką Lokalną Grupę Działania ? młodzież z Węgorzewa.

Sol2

 

Od lewej: Michał Sienkiewicz, Gienadij Baranowicz, Elwina Obłoczyńska i Edgar Obłoczyński

Oprócz pozdrowień i podsumowań nie zabrakło też podstawowego atrybutu urodziny ? tortu, przy którym gawędziło się jeszcze bardzo długo, dzieląc się wrażeniami, wspomnieniami, pomysłami na najbliższą przyszłość.

Irena Kołosowska

Na stronie gniazda Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? przy Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego na facebooku dostępna jest galeria z tego niezwykłego wydarzenia!

Źródło: salcininkai.lt

Zostaw komentarz

komentarzy