Druhowie Marian Jaworski i Irek Lemans z Winnipeg uhonorowani!

Druhowie PTG „Sokół” w Winnipeg zostali uhonorowani Medalem Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II. Medal jest uhonorowaniem znaczącego dorobku Irka Lemansa i Mariana Jaworskiego w działalności publicznej na rzecz społeczności Manitoby (prowincja Kanady).

Druh Irek Lemans (z prawej)

Wieloletnia praca w Radiu Polonia Winnipeg i działalność w „Sokole” Winnipeg zostały dostrzeżone i docenione przez władze Kanady. W poniedziałek 12 grudnia, w siedzibie Parlamentu Manitoby, w budynku Legislatury druhowie Marian Jaworski i Irek Lemans otrzymali medale i dołączone do nich dyplomy z rąk Anity Neville, przedstawiciela Króla Karola III w rządzie Manitoby. W uroczystości wzięła udział Premier Manitoby Heather Stefanson wraz z grupą odznaczonych medalem działaczy, których do odznaczenia przedstawili posłowie do Parlamentu Manitoby MLA Cathy Cox, Shannon Martin, Diljeet Brar, Mintu Sandhu, Cindy Lamoureux.

Wśród wyróżnionych ze stacji CKJS 92.7 FM znalazła się radiowa koleżanka z redakcji filipińskiej Lucilla Nolasco oraz prezes Kongresu Ukraińskiego Joan Lewandowski. W uroczystej atmosferze druhowie Marian Jaworski i Irek Lemans otrzymali dodatkowo oficjalne kopie wygłoszonego oświadczenia dla uznania ich zasług Private Member’s Statement przez MLA Shannona Martina podczas Sesji Zgromadzenia Ustawodawczego dn. 6 października 2022 r.

Najserdeczniej gratulujemy wszystkim odznaczonym tak zaszczytnego wyróżnienia!

Źródło: Sokół Winnipeg – info w locie.mb

Zostaw komentarz

komentarzy