Druh Tomasz Łata i Dariusz Lepiarczyk odznaczeni!

W Krakowie, w dniu 6 sierpnia 2021 roku odbyło się uroczyste wręczenie Zaszczytnej Odznaki Sokoła. Ceremonia odbyła się w restauracji Vidok, słynącej z pięknej panoramy Krakowa roztaczającej się z jej tarasu. Wręczenia odznaczeń dokonał prezes Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce – dh Damian Małecki.

dh Dariusz Lepiarczyk (pierwszy z lewej) oraz dh Tomasz Łata (pierwszy z prawej) w towarzystwie prezesa ZTG „Sokół” w Polsce dh. Damian Małeckiego

Druhowie odznaczeni to Dh Tomasz Łata i Dh Dariusz Lepiarczyk – długoletni i zasłużeni Prezesi TG „Sokół” w Krakowie. Spotkanie towarzyszące ceremonii zgromadziło wielu członków gniazda w Krakowie, oraz gości – druhów z TG „Sokół” w Zakopanem na czele z prezesem Stanisławem Mardułą.

Dh Tomasz Łata (ur. 1972) – do TG „Sokół” AGH w Krakowie wstąpił 18 listopada 1996 roku. Przez 25 lat działalności był m.in. wieloletnim prezesem zarządu TG „Sokół” w Krakowie, a potem Dzielnicy Małopolskiej Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Zorganizował zakończenie obchodów 130-lecia sokolstwa w Polsce, które odbyły się 9 stycznia 1998 roku w Krakowie. Był jednym z organizatorów zjazdu Rady ZTG „Sokół” w Polsce – 4 lipca 2001 roku na Wawelu. Ponadto zorganizował w rejonie Beskidu Żywieckiego spotkanie organizacji sokolich trzech narodów słowiańskich: Polski, Czech i Słowacji 17-18 maja 2003 roku.

Uczestnicy ceremonii na wspólnym zdjęciu

Dh Dariusz Lepiarczyk (ur. 1973) – do TG „Sokół” AGH w Krakowie wstąpił 18 listopada 1996 roku. W okresie swojej działalności pełnił m.in. funkcję prezesa TG „Sokół” AGH w Krakowie, a potem Dzielnicy Małopolskiej Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Współorganizował zakończenie obchodów 130-lecia sokolstwa w Polsce 9 stycznia 1998 roku w Krakowie. Był uczestnikiem oraz współorganizatorem zjazdu Rady ZTG „Sokół” w Polsce na Wawelu w dniu 4 lipca 2001 roku. Do jego zasług należy też wydanie publikacji o historii gniazda krakowskiego pt. „Sokół w Małopolsce w latach 1989-2008”.

Marcin Jasiński

Zostaw komentarz

komentarzy