Druhowie Katarzyna Brózda i Tadeusz Szostak uhonorowani!

W Zakopanem podczas uroczystości podsumowania programu Aktywna Małopolska druhna Katarzyna Brózda, naczelnik ZTG w Polsce otrzymała brązową odznakę za zasługi dla sportu. Medal wręczył wiceminister sportu Andrzej Gut-Mostowy. Wyróżnienie otrzymał również druh Tadeusz Szostak z gniazda Zakopiańskiego.

Druhna Katarzyna Brózda, naczelnik ZTG „Sokół” w Polsce

Druhna Katarzyna Brózda jest nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem piłki ręcznej i trenerem przygotowania motorycznego z dużymi sukcesami. W 2004 r. została naczelniczką TG „Sokół” w Brodnicy. Od tego czasu prowadzi regularne zajęcia gimnastyczne i taneczne. Organizuje zawody gimnastyczne i pokazy. Wspólnie z pocztem sztandarowym uczestniczyła w świętach państwowych i uroczystościach patriotycznych. Na terenie Brodnicy sokoły uświetniały swoimi pokazami większość imprez kulturalnych. Od 3 grudnia 2020 roku jest prezeską gniazda. 11 września 2021 r. została wybrana naczelnikiem Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Umiłowanie ojczyzny przekazał jej dziadek, który brał czynny udział jako żołnierz w II wojnie światowej.

To pełna pasji nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka piłki ręcznej z 18-letnim stażem. Trener przygotowania motorycznego w klubie, na obozach sportowych oraz konsultacjach krajowych i wojewódzkich w ramach programu OSPR, trener gimnastyki sportowej i FIT KID. Od 2013 r. jest zatrudniona jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy. Od 2006 r. pełni funkcję trenera piłki ręcznej w MKS Brodnica.

Odznaka za zasługi dla sportu

W 1998 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. W latach 1998–2003 studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie otrzymała tytuł magistra wychowania fizycznego. W 2003 roku podjęła pracę w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy jako nauczycielka wychowania fizycznego. Specjalizuje się w różnych dziedzinach sportu: jest trenerką piłki ręcznej w MKS Brodnica, trenerką przygotowania motorycznego, trenerką pływania, instruktorką kettlebell. Bierze udział w różnych programach promujących sport. Uczestniczy w obozach i zgrupowaniach młodzieży. Sama jest aktywna, w wolnych chwilach uprawia triathlon. Bierze udział zawodach triathlonowych oraz biegowych. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci.

Zostaw komentarz

komentarzy