„Dzień Sokoła” w powiecie wadowickim!

W minionym tygodniu 29 maja 2018 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Łęgu (powiat wadowicki) z inicjatywy druha dr. hab. Andrzeja Nowakowskiego odbył się „Dzień Sokoła”.

prof. Andrzej Nowakowski podczas ćwiczeń z młodzieżą

Historia i gimnastyka

W trakcie spotkania nawiązano do roli sokolstwa w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., a także do przypadającej właśnie 115. rocznicy założenia gniazda „Sokoła” w Andrychowie (1903 r.). Na program Dnia, w którym uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjaliści, składał się odczyt druha Andrzeja Nowakowskiego oraz lekcja ćwiczeń gimnastycznych, nawiązujących do dawnych tradycji „Sokoła”. Wykonali je uczniowie klas o profilu sportowym. Zdjęcie przedstawia uczniów przygotowujących się do równoważnych ćwiczeń gimnastycznych.

Nie było to pierwsze, na pewno też nie ostatnie spotkanie druha Nowakowskiego z młodzieżą w powiecie wadowickim. Druh Andrzej Nowakowski od kilka lat prowadzi bardzo aktywną działalność w Małopolsce zachodniej. Kolejną okazją do spotkania będzie powstanie nowego gniazda w Andrychowie, które planowane jest jeszcze w tym miesiącu. Na pewno będziemy o tym informować na naszych łamach.

Damian Małecki/Andrzej Nowakowski

 

Zostaw komentarz

komentarzy