Edukacja dla bezpieczeństwa w Zakopanem!

Kolejny rok z rzędu zakopiański „Sokół” szkoli cywilów, przedstawicieli klas mundurowych i harcerstwa. Blisko 700 osób na terenie Podhala uczestniczyło w programie, którego zadaniem było propagowanie umiejętności proobronnych. W tym roku odbyły się również spotkania, zrealizowane wspólnie z Komendą Drużyn Polowych. Ciekawe zajęcia przyciągnęły nie tylko osoby znające się na pierwszej pomocy czy strzelaniu, ale również osoby, które pierwszy raz miały możliwość zaznajomić z powyższymi zagadnieniami.

Szkolenia prowadzone przez profesjonalną kadrę w sposób bezpieczny, poruszały takie zakresy jak pierwsza pomocy, czy bezpieczeństwo przy obsłudze broni palnej. Najmłodsi szkolili się z wykorzystaniem laserowej strzelnicy poznając przy tym budowę karabinków BERYL, czy pistoletów centralnego zapłonu. Młodzież i dorośli wykorzystywali nabytą wiedzę praktyczną, doskonaląc naukę strzelania z wykorzystaniem broni palnej na zakopiańskiej strzelnicy. Program szkoleń konsultowany był z komendą Drużyn Polowych Sokoła, a wszystkie zagadnienia związane z realizacją zadania były omawiane i wysoko ocenione przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Obecnie trwają zapisy na ostatnie szkolenie w ramach inicjatywy „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Ten wyjątkowy projekt jest dostępny zarówno dla dorosłych, jak i uczniów szkół podstawowych i liceów. Uczestnicy mogą pod okiem doświadczonych instruktorów brać udział zarówno w szkoleniach i ćwiczeniach praktycznych z posługiwania się bronią palną jak i nowoczesnymi trenażerami laserowymi, które dzięki innowacyjnym programom strzeleckim przenoszą ich na wirtualną strzelnicę. W ramach organizowanych strzelań na strzelnicy uczestnicy mogą oddać strzały z następujących rodzajów broni:

a. karabinek bocznego zapłonu (kaliber .22LR)
b. karabinek GROT (kaliber 5,56 x 45 mm)
c. karabinek BERYL (kaliber 5,56 x 45 mm)
d. karabinek AK – 47 (kaliber 7,62 x 39 mm
e. pistolet centralnego zapłonu (kaliber 9 x19 mm)

Szkolenia są realizowane nieodpłatnie. Osoby, które chcą przystąpić do projektu i wziąć udział w ostatnim szkoleniu mogą zgłaszać się telefonicznie lub mailowo do zakopiańskiego gniazda:

  • telefonicznie: 604 555 460
  • mailowo: tg.sokol.zakopane@gmail.com

Szkolenia prowadzone są przez instruktorów Tatra Shooting i instruktorów ZHR oraz inne osoby posiadające odpowiednią wiedzę i uprawnienia.

Projekt Edukacja dla bezpieczeństwa współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Zostaw komentarz

komentarzy