Gala Sokoła za nami!

Podczas wczorajszej Gali Sokoła w O2 Arena w Pradze zaprezentowały się organizacje sokole z całego świata. Na scenie wystąpili członkowie zespołów i sekcji sportowych działających przy gniazdach na całym świecie. Perfekcyjnie przygotowane widowisko śledziło 20 tys. sokołów.

O2 Arena wypełniona po brzegi działaczami „Sokoła”

Sokola Gala

Wśród wielu zaprezentowanych dyscyplin znalazły się akrobatyka, badminton, koszykówka, nowoczesna gimnastyka, capoeira, unihokej, piłka ręczna, judo, mażoretki, skoki na trampolinach, występy na linie, tenis stołowy, szermierka, siatkówka i inne gry zespołowe. W gronie występujących znalazły się gniazda z dalekiej Brazylii oraz Słowenii i Kanady. Na scenie wystąpiło wielu uczestników i medalistów Mistrzostw Europy, świata, a nawet Igrzysk Olimpijskich. W trakcie krótkich przerw na dużym ekranie wyświetlane były unikalne zdjęcia archiwalne sławnych sportowców i komentatorów. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na wszystkie występy. Spotkaniu towarzyszyła wyjątkowo entuzjastyczna atmosfera.

Widowisko transmitowała czeska telewizja. Pokazy sportowe uświetniły połączone orkiestry symfoniczne pod kierunkiem Joela Hany’ego (orkiestra symfoniczna „Sokoła” Brno oraz orkiestra policyjna). Dopełnieniem tego wyjątkowe wieczoru były widowiskowe efekty świetlne. Pokazy trwały do późnych godzin wieczornych.

Występ na linie

To nie koniec

To jednak nie koniec zlotu w Pradze. Do końca tygodnia potrwają występy na scenach pobocznych ustawionych w kilku puntach starego miasta. Natomiast na czwartek i piątek zaplanowane zostały masowe pokazy gimnastyczne na Eden Arena. Po zakończeniu zlotu 7 lipca 2018 r. odbędą się obrady Światowej Federacji Sokoła (World Sokol Federation). Polski „Sokół” będzie reprezentowany przez Związek Towarzystw Gimnastyczny „Sokół” w Polsce na czele z prezesem Damianem Małeckim oraz wiceprezesem dr. Grzegorzem Bielcem.

(dm)

Zostaw komentarz

komentarzy