Gniazdo „Sokoła” Strachocina organizuje zbiórkę!

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Strachocinie jest organizatorem zbiórki na leczenie Kacpra Wojtowicza, który od czterech lat zmaga się z ciężką chorobą. Na leczenie potrzebne jest 17 tys. zł.

Środki zebrane w trakcie zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie Kacpra Wojtowicza zamieszkałego w Strachocinie. Dla celów zbiórki założone zostało konto w Bank Nowy BFG (dawny Podkarpacki Bank Spółdzielczy), na które każdy chętny może wpłacać środki od teraz. Zbiórka potrwa przez najbliższe 2 miesiące, a wszystkie zebrane środki przekazane zostaną rodzicom Kacpra.

Kacper od kilku lat choruje na małopłytkowość immunologiczną. Obecnie zalecono stosowanie leku, którego nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Rodzina sama musi znaleźć środki, aby pokryć koszt jego zakupu (ok. 17 tys. zł miesięcznie). Kuracja potrwa 5 miesięcy. W wyniku starań rodziców pomoc w jej finansowaniu zadeklarowały dwie fundacje, które prowadzą już zbiórkę

Nasza decyzja o oddzielnej zbiórce została podjęta dlatego, aby wszystkie zebrane środki przekazać na leczenie Chłopca (wiemy, że Fundacje część zebranych pieniędzy przeznaczają na swoje utrzymanie). Liczymy na to, że wspólnie uda nam się sfinansować kosztowną kurację – piszą na swojej stronie druhowie TG „Sokół” ze Strachociny.

Solidarność z Kacprem i jego rodzicami można okazać poprzez wpłaty na konto:
Odbiorca: Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Strachocina
Nr konta: 30 8642 1184 2018 0040 9829 0004
W tytule: Pomoc dla Kacpra

Organizacja zbiórki oraz treść informacji uzgodnione zostały z rodzicami Kacpra. W razie pytań prosimy kontaktować się z:
Martyna Daszyk, prezeska TG „Sokół” Strachocina, tel. 663 370 102.
Marek Hyleński, tel. 723 145 732.

Zostaw komentarz

komentarzy