Gniazdo Warszawa Radość zainaugurowało działalność!

26 stycznia 2020 o godz. 10.30 od uczestnictwa w Mszy Świętej Wszechczasów sprawowanej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy przeoracie Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Warszawie Radości rozpoczęła się inauguracja działalności gniazda TG „Sokół” Warszawa Radość.

Prezes Damian Małecki i zarząd nowego gniazda TG „Sokół” Warszawa Radość

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w sali pod kościołem, gdzie po modlitwie „Pod Twoją obronę” i odśpiewaniu „Marszu Sokołów” przemówił do zebranych prezes honorowy Związku TG „Sokół” w Polsce dh Zbigniew Okorski, przybliżając zebranym genezę powstania „Sokoła”. Następnie głos zabrał prezes Związku dh Damian Małecki, który przedstawił nam dzisiejszą sytuację i rolę Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w narodzie. Licznie zgromadzeni goście, wśród których znalazło się aż pięcioro członków Przewodnictwa ZTG „Sokół” w Polsce, prezesi gniazd z Knurowa i Brwinowa oraz druhowie z Warszawy i Leszna wielkopolskiego, po wysłuchaniu przemówień mogli się delektować poczęstunkiem przygotowanym przez niezastąpione druhny mamy i żony oraz dha Michała Piendyka.

Zajęcia sekcji łuczniczej dla najmłodszych

Po posileniu ducha i ciała odbyła się część, na którą najbardziej czekała najmłodsza część zebranych gości, a mianowicie na sali gimnastycznej odbyły się pierwsze po wznowieniu zajęcia sekcji łuczniczej. Czołem!

dh Michał Zduńczyk
prezes TG „Sokół” Warszawa Radość

Zostaw komentarz

komentarzy