Gra Miejska „W zdrowym ciele zdrowy duch” w Zakopanem!

W najbliższy wtorek 29 listopada 2016 r. TG ?Sokół? w Zakopanem organizuje trzecią edycję Gry Miejskiej, której celem jest zachęcenie młodzieży do różnych form aktywności fizycznej oraz przybliżenie zakopiańskiej historii, której wiele ciekawych wątków związanych jest z „Sokołem”.

15123287_1206093079475411_4247164072669676730_oPlakat promujący wydarzenie

100. rocznica śmierci Sienkiewicza

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Zakopanego. Chcieliby, aby każda szkoła wyznaczyła reprezentującą ją drużynę (5-7 osób plus opiekun). Każda szkoła może wystawić maksymalnie 2 drużyny. Gra Miejska będzie nawiązywać m.in. do obchodzonych w Zakopanem jubileuszów 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza.

Zadania, które trzeba będzie wykonywać drużynowo, będą miały różnorodny charakter: sportowy, artystyczny oraz sprawdzający wiedzę o Zakopanem. Warto więc dopasować członków drużyny uwzględniając te umiejętności. Uczestnicy powinni być przygotowani również na warunki pogodowe, czyli zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, coś przeciwdeszczowego oraz wygodne buty. Każdy uczestnik dostanie poczęstunek oraz niezbędne materiały do ukończenia gry. Ważne, aby każda drużyna dysponowała smartfonem i kabelkiem umożliwiającym przesłanie nagranego filmu i zdjęć na komputer. Będzie on potrzebny do wykonania jednego z zadań.

Gra rozpocznie się we wtorek 29 listopada 2016 r. o godz. 9.00 od wspólnej retro-rozgrzewki na Placu Niepodległości, a skończy się w godzinach popołudniowych (ok. 12.30), w zależności od tempa wykonywania zadań przez poszczególne drużyny. Następnie zapraszamy na projekcje filmów. Wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięskich drużyn, odbędzie się tego samego dnia o godz. 13.30 w Kinie ?Sokół?.

ZGŁOSZENIA:
Drużynę, w celu przygotowania odpowiedniej ilości pakietów startowych dla uczestników, należy zgłosić najpóźniej do poniedziałku 28 listopada do godz. 13:00 na adres e-mailowy: zakopane.sokol@gmail.com.

Gwarantujemy wspaniałą zabawę, podczas której młodzi uczestnicy będą mogli sprawdzić
i pogłębić wiedzę o historii naszego regionu, a także wykazać się wieloma innymi umiejętnościami.


W programie:

9.00
GRA MIEJSKA dla zakopiańskiej młodzieży W zdrowym ciele ? zdrowy duch
Wspólna rozgrzewka i start: Plac Niepodległości
(Rejestracja i odbiór pakietów od godz. 8.30)

 12.30
ZAKOŃCZENIE GRY, PROJEKCJE FILMOWE
Kino ?Sokół?, ul. Orkana 2

13.30
WRĘCZENIE NAGRÓD zwycięzcom Gry Miejskiej
Kino ?Sokół?, ul. Orkana 2
Organizator: TG ?Sokół? Gniazdo w Zakopanem

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula

Partnerzy: Rada Miasta Zakopane ?Promowanie zdrowego stylu życia w myśl zasady 3x30x130?, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem,
Kino ?Sokół?, Trening Naturalny

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane

Źródło: sokol.zakopane.pl

Zostaw komentarz

komentarzy