Grad medali i tytułów mistrzowskich dla „Sokoła” Rzeszów!

W dniach 28-30 maja 2021 w miejscowości Zblewo (woj. pomorskie) przy udziale ponad 200 zawodników i zawodniczek z 17 klubów z całej Polski odbyły się ogólnopolskie zawody Fit Kids, fitnessu gimnastycznego i kulturystyki. W trzydniowym cyklu rozegrano m.in. Debiuty i Mistrzostwa Polski w Fit Kids oraz fitnessie gimnastycznym. Rzeszów reprezentowały dwa kluby: PTG „Sokół” UR oraz sekcja Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie, który bronił tytułu Drużynowego Mistrza Polski.

Druh Grzegorz Bielec ze swoimi podopiecznymi

W „Debiutach” – imprezie, w której można wystartować tylko jeden raz w życiu – srebrny medal zdobyła Iga Szybist (kat. do lat 6), złoto – Milena Żołnowska (kat. do lat. 9), srebro – Aleksandra Lubas (kat. do lat. 10), złoto – Hanna Dolot (kat. do lat 11), złoto – Gabriela Hanus (kat. do lat.13). W Debiutach 2021 w konkurencjach zespołowych: złote medale zdobyły: Aleksandra Drabicka, Gabriela Hanus i Magdalena Ziaja w fitness trio, Hanna Dolot i Oliwia Pomianek w fitness duo oraz srebrne medale Rysicz Angelika i Karina Szybist w fitness duo.

W Mistrzostwach Polski Fitness WFBB–WFF (Word Fitness Body Bilding Federation – Word Fitness Federation) – najstarszej, najliczniejszej i najbardziej prestiżowej federacji sportów sylwetkowych w Polsce, złote medale zdobyli: Maksymilian Stalec, Amelia Traciak, Milena Żołnowska, Duet Maksymilian Stalec i Weronika Pastuła. Srebrne medale wywalczyli: Hanna Dolot, Weronika Pastuła. Brązowe medal zdobyły: Julia Sycz, Kinga Ożóg. W zespołach: srebro Amelia Traciak, Julia Sycz i Antonina Samuś, brąz Aleksandra Drabicka, Gabriela Hanus i Magdalena Ziaja w fitness.

Zwycięzcy swoich kategorii w trakcie ceremonii wręczenia nagród

Miejsca IV w Mistrzostwach Polski zajęły: Iga Szybist i Gabriela Hanus w konkurencjach solowych, Hanna Dolot i Oliwia Pomianek oraz Liliana Polechońska i Aleksandra Górska w fitness duo.

Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy i zawodniczki zostali powołani do kadry narodowej na mające odbyć się w dniach 4-5 września na Litwie Mistrzostwa Europy oraz na czekający na rozegranie od ubiegłego roku Puchar Świata w fitnessie gimnastycznym. Jest to rekordowa ilość powołań do reprezentacji kraju w fitnessie gimnastycznym w historii Podkarpacia, co – miejmy nadzieję – przełoży się na zdobycie równie licznych tytułów i medali jak w latach poprzednich.