Grad medali rzeszowian w MŚ w fitness!

W miniony weekend w Kownie (Litwa) odbyły się XXI Mistrzostwa Świata w fitnessie gimnastycznym federacji WBBF-WFF. Znów rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Grzegorza Bielca, zawodnicy sekcji Fit Kids Academy – Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zdobyli aż 3 złote i 3 srebrne medale! Co więcej, Julia Sycz została uznana za najlepszą zawodniczkę Mistrzostw Świata (tzw. Over All)!

Podopieczne druha Grzegorza Bielca

Tradycyjnie nie zawiedli aktualni Mistrzowie Europy: Julia Sycz, Leon Radke oraz trio fitness w składzie Kinga Ożóg, Anastazja Bielec i Zuzanna Tomkowicz, którzy stanęli na najwyższym podium. Srebrne medale wywalczyli: trio Julia Sycz, Zuzanna Jurasz i Magdalena Ziaja oraz– debiutujący w imprezie tej rangi – Amelia Traciak (była skoczkini do wody) i duet Ewa Żukowska i Maja Bieniek, które po zakończeniu kariery akrobatycznej z powodzeniem odnalazły się w fitnessie gimnastycznym.

Wychowankowie rzeszowskiego „Sokoła” mogą się pochwalić 3 złotymi i 3 srebrnymi krążkami

Największy sukces w historii

To największe osiągnięcia w historii rzeszowskiego fitnessu gimnastycznego. Tylko w tym roku zawodnicy sekcji Fit Kids – PTG „Sokół” UR zdobyli 3 złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Świata, 3 złote medale Mistrzostw Europy i 14 medali w Mistrzostwach i Pucharach Polski. Można stwierdzić , że Rzeszów staje się fitnessową stolicą Polski. 14 grudnia 2019 r. odbędzie się ostatnia impreza fitness w kraju, współorganizowany przez PTG „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego „XIV Dzień Sokoła” – Międzynarodowe Grand Prix Burmistrza Miasta Sandomierza, do którego to miasta zapraszamy wszystkich sympatyków fitnessu.

Grzegorz Bielec

Statuetka dla najlepszej zawodniczki mistrzostw Julii Sycz

Zostaw komentarz

komentarzy