I Mistrzostwa Polski Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Nordic Walking!

Amatorska Sekcja Nordic Walking PTG „Sokół 1893″ w Mielcu jest organizatorem I Mistrzostw Polski w Nordic Walking dla członków Towarzystw Gimnastycznych „Sokół”. Zawody te pierwotnie miały odbyć się 21 listopada 2020 roku, ale ze względu na sytuację epidemiologiczna nie mogły zostać przeprowadzone.

Organizatorzy podejmują drugą próbę i chcą zorganizować mistrzostwa w dniu 20 listopada 2021 roku w  ramach organizowanej w Mielcu przez Stowarzyszenie „Zabiegani” imprezy biegowej pod nazwą „LoveLas”. Uczestnicy mają zmagać się na trasie, którą organizatorzy nazwali „Jaśnie Pana nornic dyszka”, a jej długość wynosić będzie około 10 km.

W rywalizacji członków Towarzystw Gimnastycznych  „Sokół” planowane są zmagania indywidualne kobiet i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych, a także drużynowe gniazd „Sokoła” (wszystko uzależnione będzie od ilości zgłoszeń). Drużynę mogą tworzyć zespoły liczące od dwóch do czterech osób, ale muszą być reprezentowane przez przedstawicieli obu płci.

Zapisy na zawody i informacje regulaminowe można znaleźć na stronie imprezy : www.bieglovelas.pl  Można też uzyskać informacje od pomysłodawcy imprezy druha Jerzego Krakowskiego (tel. 505729181 lub jpkrak@wp.pl). Bardzo prosimy o informację (do dnia 10 listopada 2020 r.) na e-adres jpkrak@wp.pl, które gniazdo „Sokoła” będzie reprezentowane w tych zawodach, co pozwoli nam odpowiednio przygotować się do sprawnego zorganizowania imprezy.

Nordic walking jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, ale każdego roku zdobywa w Polsce nowe, liczne grono sympatyków. Również druhny i druhowie w gniazdach „Sokoła” interesują się tą aktywnością ruchową  i uprawiają ją rekreacyjnie, a także startują w zawodach sportowych. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do uczestnictwa w tej pierwszej imprezie nornic walking rangi mistrzowskiej w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”.

Jerzy Piotr Krakowski

Zostaw komentarz

komentarzy