W 2013 r. „Sokół” w Mielcu świętuje 120. rocznicę założenia. W związku z tym sekcja turystyczna Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” w Mielcu postanowiła w dniach 18 ? 20 października 2013 r. zorganizować imprezę turystyczną „I Rajd Górski Sokolstwa Polskiego”.
Jest to pierwsza tego typu inicjatywa, dlatego organizatorzy zdają sobie sprawę ze skali trudności, jakie stoją przed nimi. Mają jednak nadzieję, że akcja ta zakorzeni się wśród braci sokolskiej i będzie organizowana corocznie. W tym roku zaplanowano trasy o umiarkowanym stopniu trudności, dostępne dla każdego amatora sportu. Sokoli z Mielca zapewniają, że przejście takich tras jak „Sokola perć” w Pieninach, dostarczy każdemu górskiemu turyście niezapomnianych wrażeń. W programie znalazły się również trasy dla turystów-kolarzy.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału przedstawicieli wszystkich sokolich gniazd z całej Polski. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące imprezy.
druh Jerzy Krakowski
wiceprezes PTG „Sokół 1893” w Mielcu
Portal SokolstwoPolskie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym