III Turniej Strzelecki z okazji 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego!

Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? w Lesznie zaprasza na III Turniej Strzelecki z okazji 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, który odbędzie się 17 stycznia 2016 r. w ramach obchodów 96. rocznicy przyłączenia Leszna do Polskiplakat2016

Zawody strzeleckie odbędą się na strzelnicy znajdującej się przy pl. Kościuszki w Lesznie. Do uczestnictwa w Turnieju zachęcamy sympatyków sportów strzeleckich oraz mieszkańców Leszna, którzy chcą w ten sposób uczcić powrót Leszna do Polski.

Turniej przeprowadzony zostanie pod okiem profesjonalnych sędziów z uprawnieniami instruktorskimi, których zapewni Liga Obrony Kraju w Lesznie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie szesnastego roku życia. Zapisy na Turniej odbywać się będą na miejscu. Udział w zawodach jest bezpłatny, jednak przy większej liczbie uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Turniej odbywa się co roku w Lesznie w celu uczczenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. W tym roku odbędzie się w ramach obchodów przyłączenia Leszna do Polski, które nastąpiło na mocy traktatu wersalskiego 17 stycznia 1920 r. Turniej stanowi, obok atrakcji sportowej, świetną lekcję historii dla społeczności lokalnej, upamiętniając wydarzenia historyczne, których Leszno stanowiło część. Turniej popularyzuje zawody sportowe, ducha zdrowej rywalizacji oraz promuje postawy patriotyczne pośród uczestników zawodów i publiczności.

W tym roku udział w Turnieju zapowiedzieli przedstawiciele władz Miasta oraz leszczyńscy historycy, których będzie można spotkać w czasie zawodów. W czasie zawodów będzie można również usłyszeć o tym, jak Powstanie przebiegało w Lesznie i okolicy.

Dla zwycięzców przewidziane są puchary i upominki.

Udział w turnieju będzie bezpłatny, wstęp na salę w charakterze publiczności również.

Zapraszamy!

logo miasta LesznaWydarzenie współfinansowane przez Miasto Leszno

Zostaw komentarz

komentarzy