Inowrocławskie kopnięcie!

Sekcja kickboxingu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Inowrocławiu działa już od ponad 10 lat. Trenerem jest wielokrotny medalista mistrzostw i pucharów polski – Michał Olszewski. Na sekcje uczęszczają zarówno kobiety jak i mężczyźni oraz młodzież w różnym wieku, najmłodszy z uczestników ma 11 lat, a najstarszy około 40. Sekcja ?Sokoła? mieści się w sali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” (sala ta jest najstarszą tego rodzaju budowlą w Polsce i ma już około 132 lat, została wybudowana w zaborze pruskim w 1884 r.).

sokolnia inowroc Sokolnia w Inowrocławiu wybudowana w 1884 r., w której do dziś odbywają się zajęcia miejscowego „Sokoła”

Worek medali

Największym sukcesem gniazda z Inowrocławia jest zdobycie przez Michała Pomiecińskiego brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w San Sebastian (Hiszpania) oraz złotego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Do kolejnych sukcesów naszych reprezentantów można zaliczyć złoto Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, 5-krotne wicemistrzostwo kraju i 4-krotne zdobycie brązowego krążka na Mistrzostwach i Pucharach Polski.

grupaDruhowie sekcji kickboxingu TG „Sokół” w Inowrocławiu

Ciężka praca

Nie byłoby sukcesów inowrocławskich zawodników, gdyby nie treningi, które odbywają się trzy razy w tygodniu i każdy z nich jest podzielony na trzy podstawowe segmenty. Pierwszy element stanowi rozgrzewka i rozciąganie, które trwa około 20 minut i polega na rozgrzaniu wszystkich części ciała, a następnie rozciągnięciu nóg. Po tej części następuję główny element treningu. Praca na łapach trenerskich w parach, która trwa około 12 rund ze zmienną techniką (kopanie i boksowanie). Po pracy na przyrządach rozpoczyna się trzyrundową ?zabawę? kickboxerską (sparing z minimalną siłą uderzenia).

trenerMichał Olszewski – trener sekcji kickboxingu

W ten oto sposób kończy się druga część i zaczyna trzecia, a mianowicie popularne brzuszki, pompki oraz przysiady. Ostatnia część treningu wzmacnia nasze ciało i poprawia wydolność, ponieważ tempo wykonywania ćwiczeń jest bardzo duże. Trener uważnie przygląda się ćwiczącym druhom, co jest nie lada wyczynem, ponieważ na sekcję uczęszcza około 30 osób. Trener wywiązuję się z tego znakomicie, każdemu uczestnikowi poświęca swoją uwagę. Dzięki ciężkiej pracy trenera i zawodników „Sokół” z Inowrocławia może pochwalić się medalem z niejednej imprezy sportowej w Polsce i Europie.

Łukasz Pomieciński

Zdj. Archiwum TG „Sokół” w Inowrocławiu

Zostaw komentarz

komentarzy