Już po raz czwarty odbędzie się górski rajd rowerowy Sokolstwa Polskiego. W tym roku uczestnicy zawodów zmagać się będą w słowackiej części Tatr. Rajd rozpocznie się w piątek 13 września i potrwa do niedzieli 15 września 2019 r.
Już po raz 4.
Kolejna edycja „Górskiego Rajdu Sokolstwa Polskiego” odbędzie się po raz pierwszy za granicami Polski. Bazą rajdu będzie schronisko górskie „Chata pod Narużim” (inna nazwa Chata „Červenec”) leżąca z Zachodnich Tatrach w Słowacji przy szlaku na Sivy vrch. Inicjatorem zawodów i ich głownym organizatorem jest druh Jerzy Piotr Krakowski z PTG „Sokół 1893” w Mielcu.
Wpisowe wynosi 35 zł + 16 euro (za noclegi) + 2 euro (opłata miejscowa)
Zgłoszenia pod tel. 505729181. Za osoby zgłoszone uważać się będzie tylko te, które dokonały wpłaty wpisowego. W schronisku może przenocować co najmniej 30 osób (3 izby po 10 łóżek), ale w razie potrzeby dodatkowo na poddaszu może przenocować do 15 osób. W chacie nie można kupić obiadów, śniadań i kolacji, ale jest możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w ogólnie dostępnej kuchni. W planach jest gotowanie „mieleckiego” barszczyku na boczku z kiełbasa i jajkiem 🙂
Plan Rajdu
13.09.2019 (piątek) – dojazd do miejscowości Jalovec na parking Bobrovecka Vapenica i przejście do schroniska (około 1 3/4 – 2 h)
14.09.2019 (sobota) – po śniadaniu wycieczka górska na Sivy vrch (1805m) i Babky(1566m). Sivy vrch jest według ankiety słowackich turystów uważany za drugi po Krivaniu najpiękniejszy szczyt Słowacji. Wieczorem po wspólnie przygotowanej obiadokolacji biesiadowanie i śpiewanie
15.09.2019 (niedziela) – zejście na parking i przejazd do wsi Zavażna Paruba (około 16 km – Niske Tatry) a następnie wycieczka:
Zavażna Paruba – Poludnica(1548) – Ilanovo (około 5 h).
lub przejazd do wsi Huty (lub Zuberec) i wejście bez szlaku na Huciańską Przełęcz (słow. Hutianské sedlo), która stanowi zachodnią granicę Tatr.
Jest to miejsce niemal zupełnie nie odwiedzane przez turystów.
Po zejściu wyjazd do Polski.
Uwaga !
Każdy bierze udział w akcji na własną odpowiedzialność i sam się ubezpiecza. W górach Słowacji ubezpieczenie o nieszczęśliwych wypadków jest obowiązkowe.