?Józef Piłsudski ? 80. rocznica śmierci? – konkurs historyczny gniazda z Sanoka!

Już po raz 14. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku organizuje konkurs historyczny. Tym razem młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna będzie miała okazję zmierzyć się z zakresu wiedzy o życiu i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego.

JP

Marszałek Józef Piłsudski

Celem konkursu organizowanego przez sanockie gniazdo jest przypomnienie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także popularyzowanie wiedzy historycznej dotyczącej walki o niepodległość Polski i kształtowanie postaw patriotycznych. Konkurs oparty zostanie na współzawodnictwie indywidualnym, jednak każda szkoła może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 osoby (zalecane jest przeprowadzenie eliminacji szkolnych). Uczestnicy konkursy, który odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00 będą mieli 60 minut na rozwiązanie testu zawierającego pytania zamknięte oraz otwarte.

JP1.file

Chęć udziału w konkursie można zgłaszać jeszcze do 9 kwietnia pod adresem sokol@sokolsanok.pl lub na adres gniazda TG ? Sokół? w Sanoku, ul. Mickiewicza 13 I p., 38-500 Sanok. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych (gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej). Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Więcej na stronach organizatora.

Źródło: sokolsanok.pl

Zostaw komentarz

komentarzy