Kolejne duże ćwiczenia w Lesznie!

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie wraz z partnerami zapraszają w sobotę, 9 kwietnia 2022 r. w godz. 10.00-14.00 na strzelnicę miejską w Lesznie, gdzie odbędą się nieodpłatne szkolenia z podstawowej obsługi broni, zachowania się po ogłoszeniu alarmu lotniczego, udzielania pierwszej pomocy oraz zajęcia strzeleckie z użyciem ostrej amunicji.

W szkoleniach wezmą udział żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego (1. Leszczyński Dywizjon Przeciwlotniczy) pod dowództwem ppłka Daniela Katarzyńskiego oraz 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (125. Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie) pod dowództwem ppłka Dariusza Wyrzykowskiego dzięki czemu będzie można zapoznać się z warunkami i możliwościami służby w armii.

Dla mieszkańców przygotowane zostanie kilka stanowisk. Ćwiczenia nieodpłatnie przeprowadzą instruktorzy Wojskowego Stowarzyszenia Sportowego GROT, strzelanie na strzelnicy zapewnią instruktorzy LOK Leszno, amunicję nieodpłatnie udostępni TG „Sokół” w Lesznie. Ćwiczenia z zakresu zachowania się po ogłoszeniu alarmu lotniczego przeprowadzą żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego. Dzięki obecności żołnierzy 125 Batalionu Lekkiej Piechoty szkolący się będą mogli zapoznać się ze służbą oraz wyposażeniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Natomiast III LO zapewni stoisko z instruktażem pierwszej pomocy.

Szkolenia, ze względu na ogromne zainteresowanie, skierowane są wyłącznie do mieszkańców Leszna.

Zostaw komentarz

komentarzy