Kolejne sukcesy młodych gimnastyków z Rzeszowa!

Puchar Polski Fit Kid, który odbył się 2 października w Ząbkach k/Warszawy był ostatnią eliminacją do Mistrzostw Europy (Nagykanyzsa – Węgry 2022). W turnieju udział wzięło ponad 300 zawodników z 11 drużyn z całej Polski. „Sokoła” reprezentowało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Rzeszowie z trenerem Grzegorzem Bielecem na czele.

Uczestnicy zawodów rywalizowali na 4 poziomach trudności: Ekstraklasie, I klasie, II klasie i III klasie w konkurencjach solowych, duetach oraz występach grupowych.

W ekstraklasie złote medale zdobyli: Ożóg Kinga, Sycz Julia, Drabicka Aleksandra, Weronika Pastuła i Aleksandra Lubas – solo oraz Ożóg Kinga, Lubas Aleksandra w duecie i Traciak Amelia, Sycz Julia, Żołnowska Milena (TG „Sokół” Rzeszów). Srebrne medale ekstraklasy wywalczyli: Amelia Traciak, Julita Podgórska i Zuzanna Łagoda (TG „Sokół” Rzeszów). Na trzecim miejscu podium ekstraklasy uplasowali się: Antonina Samuś i Wladyslawa Frolova (TG „Sokół” Rzeszów).

W klasie I na najwyższym podium stanęli: Sycz Wiktoria, Czarnota Oliwia, Przytuła Helena i Oliwia Pomianek (wszyscy TG „Sokół” Rzeszów). Pomimo bardzo wysokiego poziomu zawodów TG „Sokół” w Rzeszowie udowodniło, że należy do najlepszych zespołów w kraju zdobywając 2 miejsce w punktacji drużynowej.

Zwieńczeniem startów sezonu 2022 Polskiego Związku Fit Kid będą Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 1-4 grudnia 2022r na Węgrzech w miejscowości Nagykanizsa. Wcześniej jednak, 29 października br. fitnessowcy z TG „Sokół” Rzeszów będą reprezentować „Sokoła” i Polskę w Mistrzostwach Świata, broniąc tytułu drużynowych mistrzów świata – tym razem w ramach światowej federacji kulturystyki i fitnessu GPA (Global Power Alliance).

GB

Foto. Polski Związek Fit Kid

Zostaw komentarz

komentarzy