Konferencja o Ruchu Sokolim w Wiedniu!

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół Polski 1896? w Austrii zaprasza  na konferencję prezentującą Ruch Sokoli w Polsce i na emigracji organizowaną z okazji 120. rocznicy założenia TG „Sokół” w Wiedniu, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w budynku Instytutu Polskiego w Wiedniu.

Pierwsze takie spotkanie

Konferencja, której głównym organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół Polski 1896? w Austrii na czele z druhem prezesem Lechem Krawczykiem będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w powojennej historii Austrii. Patronat Honorowy nad konferencją objął Konsul Generalny RP w Austrii dr Aleksander Korybut-Woroniecki. W trakcie konferencji odczyty wygłoszą:

Prof. Wiesław Jan Wysocki, Uniwersytet im. Stefana Wyszyńskiego
?Niepodległościowy czyn Sokolstwa Polskiego na tle wkładu Polonii w odrodzenie państwowości polskiej. Wybrane zagadnienia?
 
Poseł Tomasz Rzymkowski z Klubu Kukiz? 15, członek TG Sokół w Lublinie
?Bieżące problemy młodego pokolenia w kraju i na emigracji?
 
Na zaproszenie Zarządu Sokoła Polskiego 1896 w Austrii w I. Konferencji uczestniczyć będzie również Pan Kamil Klimczak, Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego, Asystent posła Tomasza Rzymkowskiego.
 
Obsługę medialną zapewnią: p. Sara Kostecka i p. Piotr Korczarowski z eMisja.Tv
Współorganizatorami wydarzenia są:
 
 
 

Zostaw komentarz

komentarzy