Konkurs skoków narciarskich w Strachocinie!

Prawdziwą gratkę dla fanów skoków narciarskich przygotowali druhowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Strachocinie. Już w najbliższą niedzielę 20 stycznia 2019 r., na specjalnie przygotowanej przez nich skoczni „Strachoczanka”, odbędzie się konkurs indywidualny amatorów w skokach.

Raw Air 2019

Rusza druga edycja popularnego cyklu podkarpackiego RAW AIR – konkursu amatorskich skoków narciarskich, gdzie zawodnicy rywalizują na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-25 w Strachocinie. W ubiegłym roku zmagania obserwowały setki kibiców oraz dziennikarze i fotoreporterzy z różnych zakątków kraju. W zawodach wzięło wtedy udział kilkudziesięciu zawodników. Konkurs skoków w Strachocinie przyciąga coraz większą grupę zainteresowanych, dzięki czemu zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

Jak zostać Małyszem

Skoki w Strachocinie odbywają się od 2011 r. Początkowo była to skocznia o punkcie konstrukcyjnym K-15. Jednak członkowie strachocińskiego „Sokoła” przez lata ją modernizowali, dzięki czemu powstał obecny obiekt, na którym uzyskać można odległość nawet do 25-30 metrów. Plany budowy powstały z pasji i chęci stworzenia czegoś dla wszystkich, przede wszystkim dla młodzieży.

Plany techniczne zostały przygotowane w oparciu o przepisy z FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska). W budowę skoczni zaangażowanych jest kilka osób, m.in. Przemysław Daszyk, Radosław Cecuła, Bartosz Daszyk i Adrian Cecuła , jednak w pracę włączało się też kilka innych. Obecny rekord skoczni wynosi 25m . Pierwsze zawody odbyły się w 2018 r. Wzięło w nich udział 20 zawodników i około 200 kibiców. Organizatorami zawodów są członkowie TG „Sokół” w Strachocinie, działający pod szyldem skoczni „Strachoczanka” oraz inni członkowie gniazda. „Sokół” w Strachocinie jest ich współorganizatorem.

Czy doczekamy się drugiego Małysza? Dowiemy się już w najbliższą niedzielę 20 stycznia. Początek zawodów o godz. 12.30.

Martyna Daszyk

Źródło: TG „Sokół” w Strachocinie/ Skocznia „Strachoczanka”

Zostaw komentarz

komentarzy