Leszczyński ?Sokół? podpisał umowę z 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym!

Umowa między przedstawicielami leszczyńskiego „Sokoła” a 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym została podpisana podczas odbywającego się Święta Przeciwlotników w Zielonej Górze 9 października 2015 r. Porozumienie zostało przygotowane przez druha Wojciecha Szygułę, który jest autorem umowy.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele TG „Sokół” w Lesznie na czele z prezesem Damianem Małeckim i wiceprezesem Jerzym Kostańskim oraz naczelnikiem Wojciechem Szygułą, będącym równocześnie instruktorem Polowej Drużyny Sokoła. Do podpisania porozumienia doszło w zielonogórskiej Palmiarni. Umowa przewiduje zacieśnienie współpracy między Polową Drużyną Sokoła Leszno a 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym m.in poprzez korzystanie ze sprzętu wojskowego i infrastruktury wojskowej.

4pp
Moment podpisania porozumienia. Od lewej siedzą: dowódca 4. ZPP płk Mirosław Szwed i prezes TG „Sokół” w Lesznie Damian Małecki

Pułkowe święto, na zakończenie którego podpisano umowę, obchodzone jest na przemian w Lesznie i Zielonej Górze, tym razem uroczystości odbywały się w Zielonej Górze. Kilkanaście minut po godz. 17.00 w imieniu leszczyńskiego „Sokoła” do stołu prezydialnego zasiadł prezes Damian Małecki, który w imieniu stowarzyszenia podpisał porozumienie, później swoje podpisy złożyli druhowie Jerzy Kostański i Wojciech Szyguła, przypieczętowując ważność umowy.

4pp1
Delegacja leszczyńskiego „Sokoła” w towarzystwie dowódcy leszczyńskiego dywizjonu. Od lewej: Wojciech Szyguła – twórca porozumienia, płk Mariusz Janikowski, Damian Małecki i Jerzy Kostański.

W skład 4. Pułk Przeciwlotniczego wchodzą dwa dywizjony stacjonujące w Lesznie. Dowódcą 1. Leszczyńskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego jest ppłk Mariusz Janikowski – współautor porozumienia. Patronem jednostki jest gen. Stefan „Grot” Rowecki, który w latach 1930-1935 pełnił funkcję dowódcy 55. Pułku Piechoty w Lesznie. W ramach obchodów odbyła się uroczysta zbiórka na Placu Bohaterów oraz pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu Pułku.

4pp2
Od lewej: dh Jerzy Kostański, dh Damian Małecki, płk Mariusz Janikowski, dh Wojciech Szyguła, druh Eryk K.

Zostaw komentarz

komentarzy