Łucznicze sukcesy PTG „Sokół” w Radomiu

Łucznictwo to ich pasja

Sport we współczesnym „Sokole” przybiera różne formy. Właściwie każde Towarzystwo posiada własną sekcję sportową lub dyscyplinę dominującą, uprawianą przez ogół członków. Nie inaczej jest w Radomiu, gdzie miejscowe gniazdo „Sokoła” postawiło na łucznictwo.

Sportowcy z Radomia mogą pochwalić się wieloma sukcesami, starty i wysokie miejsca w mistrzostwach Polski już nikogo nie dziwią. Dwie zawodniczki (Joanna Gorczyca i Małgorzata Sobieraj)  w tym roku zakwalifikowały się do kadry narodowej.

95

Młodzież też startuje

Nie mniejszymi sukcesami może pochwalić się sokola młodzież, która w grudniowych Wojewódzkich Zawodach Dziewci i Młodzików zajęła wysokie miejsca. Wiele powodów do radości przyniosła najmłodsza z zawodniczek Ida Mitak startująca w kategorii dziecko młodsze, w której nie dała swoim rówieśnikom żadnych szans dzięki czemu zawody zakończyła na pierwszym miejscu.

1

W kategorii dziecko Weronika Rozwadowska również była na pierwszym miejscu, a jej rówieśniczka Weronika Pyrekna czwartym miejscu, można by powiedzieć że dziewczyny biorą przykład z Małgosi Sobieraj oraz Ani Łęckiej-Dobrowolskiej które dzień wcześniej zdobyły podobne trofea. W tej samej kategorii Łukasz Gregorczyk zdobył srebrny medal, co było również nie lada wyzwaniem. W gronie młodzików Krystian Jałowski zdobył drugie miejsce.

Seniorzy w akcji

Zawodnicy radomskiego „Sokoła” mogą się pochwalić wieloma sukcesami w imprezach regionalnych i ogólnopolskich. Treningi prowadzone są w dwóch grupach, dla początkujących w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 16:00 – 18:00 oraz dla grupy zaawansowanej od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00 – 18:00. W sezonie letnim treningi odbywają się na boisku oddalonym o 100 metrów od siedziby klubu. Zapewne jeszcze nie raz usłyszymy o druchach z Radomia.

logo

Źródło:
http://sokolradom.pl

Zostaw komentarz

komentarzy