Majowa aktywność „Sokoła” z Tarnowa!

Sekcja Turystyki rowerowej PTG Sokół – „Świat Pracy” zachęca do udziału w XVI Rajdzie Rowerowym o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów. Wcześniej Sokoli z Tarnowa zorganizowali Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej w ramach obchodów Święta 3 Maja, ale to nie wszystko. Już 24 maja 2014 r. „Sokół” w Tarnowie jest organizatorem X Biegu Sanguszków, który jest częścią ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Już od lat, miesiąc maj pozostaje najbardziej aktywnym okresem w roku dla tarnowskiego gniazda.

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy rozpoczął się około 9.15. Jego zakończenie przewidywane jest na godz. 12.30. Poparcie rajdu nie powinno dziwić, ponieważ tego typu imprezy „Sokół” z Tarnowa organizuje od lat, m.in. rowerowe pielgrzymi na Jasną Górę. Wcześniej organizowano także rajdy okolicznościowe, m.in. wokół Tarnowa. Sprawne przeprowadzenie imprezy było możliwe dzięki dużej aktywności sekcji Turystyki Rowerowej PTG „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie.

rajd rowerowy

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W ramach obchodów Konstytucji 3 Maja druhowie z Tarnowa zorganizowali XV Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej. Do udziału w tej wyjątkowej imprezie organizatorzy zachęcali na swojej stronie internetowej. Powstanie tej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, ustawy zasadniczej mogło postawić Rzeczpospolitą w rzędzie najbardziej nowoczesnych państw naszego globu. Szansę tą przekreśliła zbrodnia rozbiorów, ale nie była ona w stanie zatrzeć pamięci o tym wiekopomnym wydarzeniu. Dziś w wolnym już kraju możemy bez przeszkód oddać hołd tym, którzy chcieli pchnąć naszą Ojczyznę na drogę rozwoju i pełnej suwerenności. W tym roku chcielibyśmy w szczególny sposób zachwycić się pięknem języka polskiego – napisano. Uroczystości udało się zorganizować przy współudziale miejscowego samorządu. Wspólne śpiewanie odbyło się 3 Maja w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie.

Polska Biega – X Bieg Sanguszków

Imprezą kończącą dużą aktywność tarnowskiego „Sokoła” będzie X Bieg Sanguszków w ramach akcji „Polska Biega”. Wszystkie informacje dotyczące zawodów można znaleźć na stronie organizatora. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić do aktywnego spędzania czasu z „Sokołem” z Tarnowa!

bieg

1. Cel

  • Popularyzacja biegania, jako najprostrzej formy ruchu wśród mieszkańców Tarnowa, gminy i powiatu,
  • Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu,
  • Promocja rekreacyjnych walorów Tarnowa,
  • Promocja zdrowia i zdrowego stylu życia,

2. ORGANIZATOR

  • Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół-Świat Pracy w Tarnowie www.sokol-swiat-pracy.pl

3. PARTNERZY

  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie /zabezpieczenie trasy i współorganizacja zawodów/
  • Urząd Miasta Tarnowa /zabezpieczenie finansowe/
  • CenterMed w Tarnowie /zabezpieczenie medyczne, promocja zdrowia/

 

 

Źródło:

sokol-swiat-pracy.pl

Zostaw komentarz

komentarzy