Mistrzostwa Fit Kid No-Stress w Malawie!

W najbliższą w najbliższą niedzielę, 3 marca zapraszamy na „PUCHAR SYLVECO” organizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Malawie. Będzie to pierwsza w Polsce samodzielna impreza fitnessu dziecięcego Kategorii „No stress” Polskiego Związku Fit Kid.

Kategoria ta adresowana jest dla początkujących adeptów tańca, akrobatyki i fitness (chłopców i dziewcząt od 3 do 15 lat). W ramach bezstresowej rywalizacji gwarantowane jest miejsce na podium i medal oraz nagroda Sponsora – Firmy „SYLVECO”. W zawodach może wziąć udział każde dziecko (bez konieczności posiadania licencji czy przynależności do klubu sportowego).

Wydarzenie początkowo miało mieć charakter lokalnego turnieju, ale rozrosło się do imprezy rangi Mistrzostw Polski Południowo-Wschodniej. Bierze w niej udział 135 zawodników z 11 klubów z województw: Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Małopolskiego i Podkarpackiego:

 1. Szkoła Gimnastyki Lublin
 2. AcroGym Rzeszów
 3. Regionalni Sandomierz
 4. TG Sokół Malawa
 5. Black&White Ostrowiec Świętokrzyski
 6. Dragon Tarnów
 7. As Poronin
 8. Animo Annopol – Ostrowiec Świętokrzyski
 9. Stal Rzeszów
 10. TG Sokół Rzeszów
 11. Kuźnia Talentów

W przerwach zawodów przewidziane są liczne atrakcje, m.in:

Pokazy Mistrzów SOKÓŁ TEAM POLAND – m.in. reprezentantek kadry narodowej Fit Kid
Pokazy akrobatyki powietrznej TG „Sokół” w Rzeszowie
Pokazy mody odzieży dziecięcej sklepu „DŻAGA”
Wytyczne rozgrywek Fit Kid – No Stress

Zawodnicy występują do muzyki organizatora (60 sekund) dedykowanej dla każdego rocznika, udostępnionej na stronie internetowej PZFK

www.fitkid.org.pl

Zawodnicy w ilości trzech występują równocześnie na planszy podzielonej na trzy sektory (oddzielonej słupkami). Komisja sędziowska ocenia trzech zawodników na podstawie: techniki wykonywanych elementów akrobatycznych i choreografii do danej muzyki, klasyfikując ich odpowiednio na 1, 2 lub 3 miejscu na podium.

Występy obejmować będą:
elementy akrobatyczne – DOWOLNIE
ilość elementów – DOWOLNA (zwykle ok. 5-10)
trudność elementów – DOWOLNA
strój gimnastyczny – DOWOLNY (zasłaniający newralgiczne części ciała zawodnika)
make-up – DOWOLNY

Zostaw komentarz

komentarzy