Młodzi pływacy w leszczyńskim „Sokole”

Grupa dzieci może zupełnie za darmo brać udział w kilkutygodniowych zajęciach pływackich. Na basenie nie brakuje chwil na zabawę, jednak młodzi pływacy uczą się przede wszystkim pływać.

SDC11162

Kursy są organizowane pod nazwą Szkółka Pływacka ?Sokoliki?. Ich głównym organizatorem jest nieformalna grupa pod nazwą ?Sportowcy Dzieciom?, działająca pod patronatem Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? w Lesznie. Zajęcia odbywają się w Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie. Uczestniczą w nich młodzi mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Projekt, finansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a liczba chętnych znacząco przewyższyła możliwości grupy.

SDC11159

Podczas zajęć, prowadzonych przez druha Łukasza Pacholskiego, dzieci bawią się w wodzie, wykorzystując sprzęt jaki posiada pływalnia, a pod okiem instruktorów i ratownika wodnego uczą się pływać. Młodzi mieszkańcy miasta podzieleni są na dwie grupy po dziesięcioro dzieci. Spotykają się w soboty od końca lipca, podczas spotkań każda grupa uczestniczy w dwugodzinnych zajęciach. Zajęcia potrwają do końca sierpnia.

Damian Szymczak/Damian Małecki

Zostaw komentarz

komentarzy