Myszkowski „Sokół” oddaje krew i uczy jak się obronić!

W poniedziałek zakończył się ostatni kurs samoobrony skierowany do mieszkanek Gminy i Miasta Koziegłowy, którego organizatorem było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Myszkowie. Dzień wcześniej gniazdo w Myszkowie zorganizowało zbiórkę, w trakcie której udało się zebrać 10 litrów krwi.

Samoobrona

Panie, które wzięły czynny udział w kursie, nie tylko zapoznały się z tajnikami sztuk walki ale przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę, dotyczącą niesienia pierwszej pomocy. Spotkania zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Myszkowie. Instruktorem na kursie samoobrony był jego prezes – Sebastian Jagusiak, a pomagał Dominik Ociepa. Kurs pomocy przedmedycznej przeprowadził Paweł Oleksiak – Olmed Myszków. Zajęcia miały charakter bezpłatny.

Zbiórka krwi

„Sokół” w Myszkowie już po raz trzeci zorganizował zbiórkę krwi. Akcję krwiodawstwa udało się zorganizować dzięki wsparciu burmistrza Koziegłów Jacka Ślęczki, a także miejscowych mediów Demokratyczna.pl, Studio TV Pawła Bogacza oraz Kolektyw Kulturalny.

Uczestnicy zbiórki krwi

Zbiórki krwi odbywają się pod hasłem „Zostań superbohaterem!”, a każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy dyplom. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze minimum 50 kg. W minioną niedzielę w punkcie poboru krwi zgłosiły się 23 osoby z których 21 oddało krew, dzięki czemu udało się zebrać 1o litrów krwi. Prezes gniazda druh Sebastian Jagusiak zapewnia, że akcja będzie kontynuowana.

Damian Małecki

Źródło: kolektywkulturalny.pl
Foto.: Studio TV Paweł Bogacz

Zostaw komentarz

komentarzy