Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w leszczyńskim „Sokole”

W niedzielę 1 marca w wielu miejscowościach w Polsce obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie inaczej było w Lesznie, gdzie obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w bazylice, skąd następnie przemaszerowano pod pomnik upamiętniający żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy jeszcze wiele lat po wojnie nie złożyli broni i walczyli z nowym, sowieckim okupantem o prawdziwą wolność. W oficjalnych uroczystościach wzięła udział delegacja TG „Sokół” oraz pododdział Polowej Drużyny Sokoła.

lp2

Następnie odbył się marsz kondycyjny, nazwany Marszem Żołnierzy Wyklętych, w którym wzięło udział ponad trzydziestu członków i sympatyków „Sokoła”.

lp1

Na zakończenie uczestnicy marszu udali się do Osieckiego muzeum – Wiatraków, gdzie czekała na nich zarezerwowana sala oraz katering. Do muzeum przybyli między innymi Prezydent Łukasz Borowiak oraz radny Damian Szymczak. Wspólne spotkanie obfitowało w rozmowy na temat historii, rozwoju miasta i regionu. Na miejsce zbiórki do Leszna uczestnicy obchodów dotarli dopiero przed wieczorem.

Cześć Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci!

Łukasz Pacholski

Zostaw komentarz

komentarzy