Nowy prezes „Sokoła” na Litwie!

15 grudnia 2016 roku w gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach odbyło się walne zebranie TG ,,Sokół? na Litwie. W trakcie spotkania na stanowisko prezesa „Sokoła” polskiego na Wileńszczyźnie jednomyślnie wybrany został Genadiusz Baranowicz, który dotychczas pełnił funkcje wiceprezesa. Po 25 latach z prezesurą „Sokoła” na Litwie żegna się druh Michał Sienkiewicz, który kierował gniazdem od momentu jego odrodzenia.

Wierni ideałom

Pomimo zmiany na stanowisku prezesa Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół? na Litwie pozostaje wierne swoim hasłom i ideałom swoich założycieli. Druhowie z Litwy zapowiadają dalszą współpracę z oddziałami i gniazdami TG ,,Sokół” w Polsce.

?Decyzja o rezygnacji ze stanowiska jest dla mnie oczywista, rozumiem, że czas przekazać kierownictwo organizacją dla osoby młodej i aktywnej. Chciałbym wszystkim podziękować za współpracę. Przyznam, że w ?Sokoła? włożyłem wiele sił i swoją duszę. Dziś opuszczam stanowisko, ale myślami zawsze będę z wami? ? powiedział Michał Sienkiewicz.

Odchodzącemu prezesowi Michałowi Sienkiewiczowi (trzeci od lewej) nadano tytuł honorowego prezesa TG ?Sokół?. Pierwszy od lewej Genadiusz Baranowicz, nowy prezes gniazda

Nowy prezes

Gienadij Baranowicz jest znany w rejonie solecznickim jako uczestnik i organizator i zawodów sportowych. Jest popularyzatorem dyscypliny sportowej ringo oraz prezesem Litewskiej Federacji Ringo. Baranowicz w przeszłości organizował m. in. bieg Biała Waka ? Rudniki ? Biała Waka, w którym biorą udział uczestnicy z całej Litwy. Na swoim koncie ma medal ?Zasłużony dla sportu Litwy?.

dm

Źródło: zw.lt

Zostaw komentarz

komentarzy