Nowy profil wSokole.pl na facebooku, strona www dla każdego gniazda oraz gdzie uszyć czamarę (mundur)!

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy nowy profil naszego portalu wSokole.pl na facebooku. Mamy nadzieję, że umożliwi to szybszy dostęp do naszej strony oraz przyczyni się do popularyzacji idei sokolej. Z końcem marca nastąpi wyłączenie dawnego (Sokolstwo Polskie), dlatego już teraz zachęcamy do polubienia nowej strony. W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele mejli z pytaniem o możliwość zakupu munduru sokoła (czamary), w tym celu udało nam się porozumieć z zakładem, który takie mundury szyje. Korzystając z okazji informujemy, że nasz portal pomoże uruchomić stronę internetową każdemu zainteresowanemu gniazdu.

facebook1

wSokole.pl na facebooku

Wierzymy, że nowy fanpage na facebooku umożliwi szybsze korzystanie z naszej strony oraz pozwoli łatwiej odnaleźć naszą stronę osobom poszukującym informacji na temat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” i jego działalności. Wtyczka społecznościowa widoczna jest po prawej stronie naszego portalu. Do końca marca profile wsokole.pl oraz Sokolstwo Polskie działać będą równolegle, ale już od kwietnia aktywne będzie tylko konto wsokole.pl. W związku z tym już teraz zachęcamy do polubienia nowej strony i poinformowania swoich znajomych i sympatyków o nadchodzących zmianach. Nasz apel kierujemy przede wszystkim do naszych sokolich druhów oraz Towarzystw obecnych na facebooku.

Strona WWW

O roli i znaczeniu mediów we współczesnym świecie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Z tego, jaką rolę ówczesna prasa odgrywała w społeczeństwie polskim, doskonale zdawali sobie sprawę nasi poprzednicy, którzy potrafili skutecznie docierać do ogółu społeczeństwa za pośrednictwem prasy. W dzisiejszym świecie coraz większego znaczenia nabiera internet i portale społecznościowe, w związku z czym postanowiliśmy pozyskać do współpracy informatyka, który swoimi umiejętnościami mógłby wesprzeć naszą działalność. W ten sposób nasza redakcja uzyskała możliwość stworzenia i uruchomienia strony www każdemu aktywnie działającemu gniazdu TG „Sokół”.

logo-sokolstwo-polskie

Portal wSokole.pl nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat, pomagamy wyłącznie w nawiązaniu kontaktu z informatykiem, który stronę www wykona. Koszt uruchomienia takiej strony wynosi 200 zł, jednak w przypadku kiedy gniazdo nie posiada odpowiednich środków, może zwrócić się z prośbą o wsparcie do naszej redakcji. Strona internetowa zostanie wykonana w oparciu o szablon strony sokol.leszno.pl, do odwiedzania której serdecznie zachęcamy. Oznacza to tylko tyle, że strona będzie bliźniaczo podobna (stąd tak niski koszt uruchomienia strony), natomiast możliwa będzie zmiana loga, barw, zdjęć i innych dodatków. W razie potrzeby pomożemy również w uzyskaniu darmowego miejsca na serwerze (co pozwoli stronie funkcjonować zupełnie za darmo) oraz w bezpłatnym uzyskaniu subdomeny (w wypadku strony sokol.leszno.pl subdomena to leszno.pl). O takie pozwolenie można starać się w Urzędzie Miasta, ale mogą to być również Urzędy Gminy lub Starostwa Powiatowe, w zależności od terenu, na którym działa miejscowe TG „Sokół”.

Z tego miejsca zachęcamy również wszystkie sokole gniazda do tworzenia kont na profilach społecznościowych (facebook), które zyskują coraz większą popularność i pomagają propagować aktywność gniazda zwłaszcza wśród młodzieży.

Czamary sokole

Już od dłuższego czasu druhowie z całej Polski pytają o możliwość zakupu sokolej czamary. Pytanie to zaczyna mieć coraz większe znaczenie przed szybko zbliżającymi się obchodami 150. rocznicy powstania pierwszego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Niestety do tej pory nie udało się znaleźć większego zakładu, który byłby gotów tego rodzaju usługi dla naszych gniazd wykonywać, dlatego z tego miejsca zachęcamy wszystkich naszych druhów i sympatyków do wspólnych poszukiwań zakładu krawieckiego, który tego rodzaju zamówienia mógłby realizować. W Polsce i na świecie działa 60 gniazd „Sokoła”, które takimi mundurami są żywo zainteresowane. W związku z tym, że nastawiamy się na współpracę wieloletnią, to cena takiej czamary nie powinna przekraczać kwoty ok. 300-350 zł. Chcielibyśmy, aby wykonawcą mundurów (czamary) był zakład polski, o co najmniej kilkuletnim doświadczeniu, wykazujący dużo woli współpracy.

51d758528aa80_o

redaktor naczelny druh Damian Małecki w czamarze

Na ten moment istnieje możliwość uszycia czamary w kwocie 250 zł (bez koszuli i czapki) za pośrednictwem TG „Sokół” w Lesznie (czamara widoczna na zdjęciu powyżej). Jakość i wygląd czamary można również ocenić na profilu TG „Sokół” w Lesznie na facebooku. Leszczyński „Sokół” z chęcią przekaże kontakt do zakładu produkcyjnego.

Wszystkich naszych druhów zainteresowanych powyższymi rozwiązaniami prosimy o kontakt u redaktora naczelnego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie.

Z sokolimi pozdrowieniami

Damian Małecki

redaktor naczelny wSokole.pl

Zostaw komentarz

komentarzy