O działalności TG „Sokół” w Zbąszyniu

Wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, wspólne wyjazdy i zwiedzanie, a także pielgrzymki, biegi, kręgle oraz uroczystości patriotyczne – to tylko jedne z nielicznych aktywności jakimi może pochwalić się Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Zbąszyniu. Specjalnie dla naszego portalu, o działalności zbąszyńskiego gniazda, pisze druhna Renata Łakoma, sekretarz gniazda.

Rowery, kajaki

W okresie letnim w każdą niedzielę organizowaliśmy wycieczki rowerowe. Trasa była dowolna, zawsze rozpoczynały się o godzinie 15.00.  Jechaliśmy np. dookoła Jeziora Zbąszyńskiego, albo przez Strzyżewo, bądź szlakiem rowerowym. Kończyliśmy zawsze wspólnym grillem. Od 6 do 8 czerwca uczestniczyliśmy w Papieskim Spływie Kajakowym im. Karola Wojtyły, którego byliśmy współorganizatorami.

Rowery

Od 20-22 czerwca organizowaliśmy Spływ Kajakowy rzeką Obrą. Uczestniczyło około 25 członków TG ?Sokół?.  Impreza otrzymała wsparcie finansowe ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Obra ? Warta. Podczas tegoż spływu uczestniczyliśmy również w naszym Zbąszyńskim Święcie Jeziora, biorąc udział w konkursie wianków, który to upletliśmy w pierwszy wieczór naszego spływu z kwiatów traw i ziół pozbieranych z nabrzeży rzeki Obry. Zajęliśmy czołowe miejsce.Od 10 do 13 lipca jechaliśmy do Międzyzdrojów. Tam w ośrodku ?Gromada? oczarowani byliśmy pięknem naszego morza, dopisała nam wspaniała pogoda. Mieliśmy zorganizowaną wspaniałą zabawę , a w kolejny wieczór zorganizowaliśmy wspaniałe ognisko na terenie ośrodka.

Święto parafii

Następnie 10 sierpnia uczestniczyliśmy w corocznej rowerowej pielgrzymce do Łomnicy z okazji Święta Św. Wawrzyńca- patrona tamtejszej parafii. Kilka dni później, 15 sierpnia miał miejsce odpust Matki Boskiej Wniebowziętej w naszej parafii. Z tej okazji od godziny 15.00 rozpoczął się piknik parafialny, na którym to TG „Sokół? zorganizował strzelanie z wiatrówek. Zebraną kwotą pieniędzy wsparliśmy naszą Parafię. Już 24 sierpnia zorganizowaliśmy kolejny spływ kajakowy dla uczestników Zjazdu Zabytkowych Samochodów w Zbąszyniu. Spływ był jednodniowy i mimo padającego deszczu był bardzo udany. Większość uczestników pierwszy raz miała okazję siedzieć w kajaku, a mimo wszystko byli bardzo zadowoleni, i do dzisiaj bardzo mile to wspominają. Naszą sierpniową aktywność zakończyły dożynki gminne w Stefanowicach, które odbyły się 31 sierpnia.

Kręgle

Jesienią też aktywni

Od 7 do 14 września byliśmy na Krecie. Powiedzieć, że było wspaniale – to mało powiedziane? Po powrocie 21 września w Zbąszyniu odbywał się w Zbąszyniu pół maraton- Bieg Zbąskich. Nasze kibicowanie było tym większe , iż uczestniczył w pół maratonie nasz Druh Roman Rzepa. Natomiast 11 października odbył się Turniej o Puchar Gry w Kręgle. Było około 30 uczestników. Zaangażowanie wszystkich było ogromne. Nagrodami były wspaniałe figurki- łabędzie, co jeszcze bardziej zachęciło wszystkich do rywalizacji. Po zakończonym turnieju wszyscy poszliśmy wspólnie kibicować polskiej drużynie na mecz Polska- Niemcy (dzięki temu Nasi wygrali).

Łabędzie

19 października mieliśmy wspólne? Rodzinne Grzybobranie ku pamięci śp. Marii. Rozpoczęliśmy naszą wycieczkę odwiedzinami  i zapalenie znicza na grobie śp. Marii na cmentarzu w Przyprostyni. Następnie pojechaliśmy do Przychodzka na grzyby. Po. zakończonym grzybobraniu  u Państwa Diaczuków odbył się konkurs na najwięcej zebranych i najładniejsze grzyby. Nagrodzeni również zostali: najmłodszy aktywny uczestnik grzybobrania i wszystkie uczestniczące dzieci. Każda rodzina dostała małe pamiątki grzybobrania w postaci małych duszków.  Następnie mieliśmy zorganizowanego grilla i poczęstunek. Zabawa była przednia!

To nie koniec!

W naszych planach mamy

9 listopada odwiedziny naszych druhów Sokoła na cmentarzach w naszej parafii.

14 listopada ? wspólne kibicowanie na meczu Polska ? Gruzja.

15 listopada wyjazd na Termy Maltańskie do Poznania.

29 listopada- Andrzejki z Zajeździe ?Kłos?  w Zbąszyniu.

13 grudnia- zebranie sprawozdawcze

31 grudnia ? Sylwester SOKOŁA u Wabika w Strzyżewie.

9 stycznia 2015- WIGILIA TG ?Sokół? w Domu Katolickim w Zbąszyniu

7  lutego 2015- BAL SOKOŁA!!!!!!

Na razie na tyle? Myślę że niemało się u nas dzieje. Staramy się organizować imprezy dla wszystkich ? małych i dużych, tych bardziej i mniej wysportowanych. Druhny co tydzień biegają treningowo i rekreacyjnie, ćwiczą na siłowni . Druhowie uczestniczą w treningach na sali Zbąszynianka.

Renata Łakoma

 TG „Sokół” w Zbąszyniu

Zostaw komentarz

komentarzy