O stosunkach polsko-ukraińskich w Wiedniu!

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół Polski 1896” w Austrii zaprasza na wykład „Czy Polacy w stosunkach polsko-ukraińskich skazani są na powtarzanie błędów” dr Lucyny Kulińskiej. Odczyt odbędzie się w sobotę 1 lutego 2020 o godz. 16.00 w sali “Emaus” przy Polskiej Misji Katolickiej (Polski Kościół) w Wiedniu.

Gorąco polecamy uczestnictwo w tym spotkaniu ze względu na osobę prelegentki i jej znajomość spraw polskich oraz bardzo ciekawie zapowiadającej się dyskusji po odczycie. Gościem honorowym spotkania będzie Pan Kamil Klimczak, Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego w Polsce, asystent posła RP Pana Tomasza Rzymkowskiego. Współorganizatorem odczytu jest Polski Klub im. Romana Dmowskiego w Wiedniu

dr Lucyna Kulińska – doktor nauk humanistycznych, historyk, politolog, działacz społeczny. Zajmuje się zagadnieniami nacjonalizmu, terroryzmu i globalizmu. Od wielu lat bada też stosunki polsko-ukraińskie w XX i XXI wieku. W sferze jej zainteresowań są przede wszystkim zagrożenia wynikające z procesów transformacji i modernizacji. Autorka wielu książek. Książki będzie można nabyć po spotkaniu.

Zostaw komentarz

komentarzy