Obchody Święta Niepodległości w „Sokole”

W całym kraju działacze Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” organizują obchody Święta Niepodległości. W związku z 96. rocznicą odzyskanie przez Polskę niepodległości Sokoli w ramach obchodów przygotowali m.in. zawody sportowe, koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Program uroczystości

Lublin

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Lublin zapraszają na koncert „Drogi do wolności”, który odbędzie się 11 listopada 2014, o godzinie 19.00 w Auli Domu Akcji Katolickiej przy al. Jana Pawła II w Lublinie.
Wykonawcami będą: Aleksandra Procajło-Maj (śpiew), Tomasz Wnuk (fortepian) i Jarosław Konowałek (gitara). W programie wiele piosenek wojskowych, legionowych oraz tych z okresu stanu wojennego, mniej lub bardziej znanych. Koncert organizowany jest z myślą o mieszkańcach Lublina, którzy chcą ten jakże szczególny wieczór spędzić przy dobrej muzyce w dobrym towarzystwie.

Koncert

 

Leszno

Druhowie TG „Sokół” w Lesznie będą uczestniczyć w obchodach głównych Święta Niepodległości, które odbędą się pod Pomnikiem Konstytucji 3 Maja i Niepodległości. Uroczystości rozpocznie uroczysta Msza św. w kościele św. Antoniego w intencji Ojczyzny. Następnie działacze i sympatycy leszczyńskiego „Sokoła” zapraszają na wspólne śpiewy patriotyczne, które będą miały miejsce w siedzibie „Sokoła” na pl. Metziga w Lesznie.

Zakopane

Sokoli z zakopanego zapraszają 10 listopada o godz. 19.15 do kina ?Sokół? na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które poprowadzi Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner wraz z solistami Katarzyną Lassak i Krzysztofem Łakomikiem oraz członkowie Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół?. Będzie to wspaniała okazja do spotkania i wspólnego śpiewu razem z orkiestrą, znanych i lubianych pieśni. Koncert przypomni także mniej znany repertuar. Dla wszystkich przygotowane zostaną śpiewniki.

Już świętowali

W Sanoku miejscowe Towarzystwo zorganizowało w ubiegłą sobotę 8 listopada „VIII Bieg Sokoli ? Niepodległościowy?, który był skierowany przede wszystkim dla młodzieży i dorosłych. W biegu głównym na dystansie na 5 km mógł wziąć udział każdy chętny obywatel UE. Celem biegu było uczczenie 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz kontynuacja realizacji hasła sokolego ?W zdrowym ciele zdrowy duch?.

Z kolei w Mszczonowie zorganizowano dwudniowy Festyn „Pod sztandarem Sokoła”, który zakończył się w niedzielę 9 listopada. Dla uczestników obchodów przygotowano koncerty, zawody sportowe, mecze piłki nożnej, a nawet pokazy strażackie i występy kabaretu.

Zostaw komentarz

komentarzy