Ostre strzelanie gdańskich sokołów!

W niespełna miesiąc po sądowej rejestracji stowarzyszenia, członkowie Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” w Gdańsku sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie. Premierowe zawody odbyły się w czwartek, 6 czerwca 2019 w siedzibie gdańskiego oddziału Ligi Obrony Kraju i miały status I rundy mistrzostw klubowych 2019. Do końca roku planowane są przynajmniej trzy takie rundy.

Gdańskie druhny pokazały, że mają równie dobre oko i pewną rękę jak koledzy

Poszło lepiej niż można było oczekiwać od osób, wśród których większość po raz pierwszy miała broń w rękach. Najsłabsze wyniki w punktacji łącznej, obejmującej strzelanie z pistoletu stojąc i karabinu leżąc, oscylowały w granicach 50 proc. maksymalnego wyniku możliwego do uzyskania, tj. 100 pkt.

Na szczególne podkreślenie zasługuje znakomita postawa pań, które niewiele ustępowały swoim kolegom. Dość powiedzieć, że Dorota Gredrowicz-Duda z wynikiem 77 pkt. straciła tylko 3 pkt. do zwycięzcy zawodów, Mateusza Siwieckiego. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Stefan Grabski, który wystrzelał 72 pkt.

Mateusz Siwiecki (z trofeum w ręku) w towarzystwie Piotra Umińskiego – dyrektora LOK Gdańsk, który czuwał nad bezpiecznym przebiegiem zawodów

Podstawowe zasady postępowania z bronią przedstawił uczestnikom Piotr Umiński, dyrektor LOK Gdańsk, zarazem członek “Sokoła”. On też czuwał nad bezpiecznym przebiegiem rywalizacji. Strzeleckie predyspozycje gdańskich sokołów, ujawnione podczas inauguracyjnych zawodów uznał za… obiecujące.

Dorota Gedrowicz-Duda w trakcie strzelania

Wyniki I rundy Mistrzostw TG „Sokół” w Gdańsku w strzelectwie 6 czerwca 2019 (wyniki uwzględniają strzelanie z pistoletu i karabinu):

Mateusz SIWIECKI – 80 pkt. (34 + 46)
Dorota GEDROWICZ-DUDA – 77 pkt. (32 + 45)
Stefan GRABSKI – 72 pkt. (31 +41)
Arkadiusz DUDA – 71 pkt. (23 + 48)
Małgorzata CĘKAŁA – 61 pkt. (20 + 41)
Jarosław KASZUBOWSKI – 53 pkt. (8 + 45)

Henryk Jezierski
prezes TG „Sokół” w Gańsku

Zostaw komentarz

komentarzy