Otwarcie strzelnicy Klubu Strzeleckiego lubelskiego Sokoła

Dnia 25 września br. w Urzędowie (woj. lubelskie) otwarta została strzelnica Klubu Strzeleckiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Lublin.

Uroczyste otwarcie strzelnicy rozpoczęła msza święta, która odbyła się w kościele św. Mikołaja. Następnie uczestnicy udali się do strzelnicy, gdzie oficjalnie punkt strzelecki został otwarty. Po otwarciu na uczestników wydarzenia czekał poczęstunek, a także okazja do rekreacyjnego strzelania na dopiero co uroczyście otwartej strzelnicy. Jednym z gości otwarcia strzelnicy był kpt. Aleksander Kuchciewicz ps. Żbik, brat Adama Stanisława Kuchciewicza ps. Wiktor (1922-1953).

źródło: Facebook TG Sokół Lublin

Z okazji otwarcia strzelnicy w Urzędowie kilka słów portalowi wsokole.pl udzielił druh Wojciech Mielniczenko:

W naszych szeregach znajdują się ludzie, których połączyła pasja do strzelectwa. Wspólne zainteresowania zaowocowały zarejestrowaniem sekcji strzeleckiej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Lublinie w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego w roku 2016. Był to wysiłek zarządu stowarzyszenia, które dzięki determinacji i wsparciu pomocnych osób ze środowiska strzeleckiego mogło dołączyć do oficjalnych rejestrów. Przez pierwsze dwa lata nasza sekcja strzelecka czekała na odpowiedni moment do rekrutowania spoza stowarzyszenia. Był to czas intensywnych szkoleń i zdobywania nowych doświadczeń. W roku 2018 pod kierownictwem Wojciecha Mielniczenko nastąpił dynamiczny rozwój klubu strzeleckiego przekładający się na liczbę ponad 50 klubowiczów w roku 2019. Następne lata to już ponad 100 zarejestrowanych osób, rozbudowany arsenał i wyposażenie. Zwieńczeniem starań jest nasza stale rozbudowywana strzelnica w miejscowości Urzędów. Dzięki przychylności władz lokalnych oraz mieszkańców udało nam się pozyskać teren, na którym chcemy prowadzić różne zajęcia sportowe, taktyczne i integracyjne. Obecnie posiadamy oś 100m a prace nad osią 25/50m są już bardzo zaawansowane. Docelowo planujemy rozbudowę nawet do osi ponad 300m, lecz jest to głównie uzależnione od funduszy. W tym momencie finansujemy się wyłącznie z własnej pracy i darowizn klubowiczów. Mając na uwadze liczne koszty jakie są przed nami opracowujemy ofertę dla potencjalnych sponsorów i współpracowników. Zależy nam na nawiązywaniu kontaktów, które pozwolą na funkcjonowanie przez cały rok. Dodatkowo przy strzelnicy ma powstać „małpi gaj”, pas taktyczny, elementy parku linowego wykorzystywane do szkolenia organizacji proobronnych, służb i treningów naszych klubowiczów.

Strzelnica znajduje się w Urzędowie przy ulicy Dzikowskiego 98.


strona internetowa TG Sokół Lublin: tutaj

strona internetowa Klubu Strzeleckiego TG Sokół Lublin: tutaj

Zostaw komentarz

komentarzy