,,Pierwsze kroki w gimnastyce” w Kowalewie Pomorskim! [relacja]

25 marca 2023 roku w hali Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbyły się ogólnopolskie zawody ,,Pierwsze kroki w gimnastyce”. Zmagania patronatem objął Burmistrz Jacek Żurawski. Organizatorem rywalizacji był Uczniowski Klub Sportowy ,,Orlik”, przy współudziale Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

W zawodach wzięło udział 117 zawodników, którzy startowali w kilku kategoriach. W kategorii dzieci od 4 do 6 lat wzięło udział 37 zawodników, w kategorii dzieci 7-letnich wzięło udział 34 zawodników, w kategorii dzieci 8-letnich wzięło udział 31 zawodników, a w kategorii dzieci 9-letnich wzięło udział 15 zawodników. W sumie wystartowało w zawodach 117 młodych gimnastyków.

Zawody odbyły się w radosnej i przyjaznej dzieciom atmosferze. Rywalizacja rozpoczęła się od występów naszych kowalewskich sokołów, które przedstawiły taniec patriotyczny, po którym zawodniczka gniazda z Kowalewa Natalia Wudzińska zadebiutowała w pokazie Fit Kid. Następnie zawodniczki TG ,,Sokół” Brodnica, wielokrotne mistrzynie Polski i finalistki Mistrzostw Europy: Aleksandra Osińska, Zofia Szczutowska i Sara Małkiewicz wykonały pokaz gimnastyczny Fit Kid i improwizację taneczną. Autorką choreografii układów Fit Kid była druhna naczelnik Katarzyna Brózda. Młodzi gimnastycy przedstawiali układ na ścieżce gimnastycznej składający się ze stania na rękach, przerzutu bokiem, przewrotu lotnego w przód, mostka i przewrotu w tył. Po wykonaniu ścieżek zostali wyłonieni zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników uprzyjemnił zespól Cover Band ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz dziewczęta i zawodniczki UKS ,,Orlik”- animatorki tańców dla dzieci.

Zawody sędziowali: druhna naczelnik Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce Katarzyna Brózda, druh naczelnik Witold Sargarski oraz trenerki UKS ,,Orlik” TG ,,Sokół” Jolanta Zarembska i Paulina Szymańska-Banicka.

Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

Dzieci w kategorii 4-5 lat: zajęły ex aequo pierwsze miejsce;

Dziewczęta kat.  6 lat:
1. miejsce Kalina Rudzińska TG ,,Sokół” Brodnica,
2. miejsce Weronika Gółkowska TG ,,Sokół” Brodnica,
3. miejsce Zofia Olszewska TG ,,Sokół” Brodnica;

Dziewczęta kat. lat 7:
1. miejsce Alicja Skarżyńska TG ,,Sokół” Brodnica,
2. miejsce Kornelia Czarnecka TG ,,Sokół” Brodnica,
3. miejsce Zofia Ozimek TG ,,Sokół” Brodnica;

Chłopcy kat. lat 7:
1. miejsce Franciszek Stachurski TG ,,Sokół” Brodnica,
2. miejsce Korneliusz Jakubowski TG ,,Sokół” Brodnica,
3. miejsce Ksawery Brzózka UKS ,,Orlik” TG ,,Sokół” Kowalewo Pomorskie;

Dziewczęta kat. lat 8:  
1. miejsce Natalia Wudzińska UKS ,,Orlik” TG ,, Sokół” Kowalewo Pomorskie,
2. miejsce Nina Paluch TG ,,Sokół” Brodnica, 
3. miejsce Zuzanna Rudzka UKS ,,Orlik” TG ,,Sokół” Kowalewo Pomorskie;

Chłopcy kat. lat 8:  
1. miejsce Łukasz Jakubowski Stowarzyszenie Sparta Sport Sqouard Człuchów,
2. miejsce Adrian Szewczyk UKS ,,Orlik” TG ,,Sokół” Kowalewo Pomorskie,
3. miejsce Bartek Stankiewicz UKS ,,Orlik” TG ,,Sokół” Kowalewo Pomorskie;

Dziewczęta kat. lat 9:
1. miejsce Karina Jelonkiewicz Stowarzyszenie Sparta Sport Sqouard Człuchów,              
2. miejsce Oliwia Bartkowska TG ,,Sokół” Brodnica,
3. miejsce Michalina Jakubowska TG ,,Sokół” Brodnica;

Nagrodę dla najmłodszej zawodniczki otrzymała Zofia Luda lat 4 z TG ,,Sokół” Brodnica. Puchar Burmistrza trafił do TG ,,Sokół” Brodnica za zajęcie największej ilości miejsc na podium. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki zawodów i worki treningowe, a także dyplomy. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe maskotki i bidony.

Zawodników do zawodów przygotowywały druhna Katarzyna Brózda, naczelnik Związku Towarzystw  Gimnastycznych „Sokół w Polsce i prezeska TG ,,Sokół” Brodnica, a takżę trenerka Paulina Przyborowska ze Stowarzyszenia Sparta Sport Sqouard Człuchów oraz druhny Jolanta Zarembska i Paulina Szymańska- Banicka UKS ,,Orlik” TG ,,Sokół” Kowalewo Pomorskie.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom i wszystkim, którzy wsparli nasze zawody i przyczynili się do radości i satysfakcji naszych małych gimnastyków:

Gminie Kowalewo Pomorskie,

Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim,

Bankowi Spółdzielczemu w Kowalewie Pomorskim,

F. P. G. H. i U. p. Bernardowi Łabichowi,

Kołu Gospodyń Wiejskich z Bielska p. Agnieszce Reiwer oraz p. Marzenie Perełce,

Kolegom i koleżankom nauczycielom oraz rodzicom zawodników, którzy włączyli się w pomoc przed oraz w trakcie imprezy.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Kowalewo Pomorskie na realizację zadania publicznego na działalność szkoleniową i sportową UKS ,,Orlik”. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym, a także trenerom,  którzy przybyli na nasze zawody. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne zawody za rok.

Jolanta Zarembska i Paulina Szymańska-Banicka

Zostaw komentarz

komentarzy