Piknik patriotyczny w Nowym Sączu!

W niedzielę, 9 października br. na skwerze im. Adama Legutki ps. “Młodzik” w Nowym Sączu odbył się piknik patriotyczny pod hasłem “Polska jest Wasza!”. Była to pierwsza inicjatywa tworzącego się nowego gniazda TG „Sokół” w Nowym Sączu.

Wszyscy, którzy wcześniej nie mieli okazji, mogli otrzymać egzemplarz książki “Adam Legutko. Żołnierz Wyklęty”, autorstwa Roksany Szczypty-Szczęch i Jacka Zygadlewicza. W trakcie pikniku była też okazja do nabycia innych, ciekawych pozycji książkowych. Piknik przeznaczony był jednak przede wszystkim dla dzieci. To one brały udział w konkursie sprawnościowym (bieg i strzelanie) oraz plastycznym.

W zawodach sprawnościowych najlepsi byli:
Karol Basiaga, Tomasz Banach i Filip Gwóźdź.
Natomiast w konkursie plastycznym:
Wojciech Wołoszyn, Lilia Zięba i Karol Basiaga.

Każde uczestniczące w konkursie dziecko otrzymało dyplom pamiątkowy oraz lody ufundowane przez firmę “Koral”, którymi mogło zajadać się do woli. Ogromnym powodzeniem cieszył się też zabytkowy, biały Fiat, którym z Podegrodzia przyjechał pan Ludwik. Każdy chciał sobie zrobić w nim zdjęcie. Nad wszystkim czuwali Kamil Olesiński i Stanisław Dobrowolski, którzy wyjaśniali dzieciom tajemnice historyczne i wojskowe.

Jacek Zygadlewicz


Zostaw komentarz

komentarzy