Piknik rodzinny „Sokole Oko” w Zakopanem!

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Zakopanem w czwartek 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego zaprasza na piknik rodzinny „Sokole Oko”. Wydarzenie odbywa się w ramach przygotowań do obchodów 125-lecia powstania gniazda.

125 lat „Sokoła” w Zakopanem

Rodzinny piknik z zakopiańskim „Sokołem”, który odbędzie się na stadionie Orkana w sąsiedztwie Kina Sokół, jest częścią tegorocznych obchodów 125-lecia miejscowego TG „Sokół”. Początek imprezy zaplanowano na godz. 12.00.

W programie przewidziano między innymi zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o unikatową statuetkę sokoła z brązu, pokaz broni do strzelań długodystansowych, pokaz paralotniarski – motolotnie, możliwość założenia całego sprzętu wraz z próbą ciągu, pokaz gimnastyki tradycyjnej, pokaz sprzętu krótkofalarskiego „wczoraj i dziś”. Będzie się można zapoznać także z alfabetem morsa. W trakcie wydarzenia nawiązana zostanie łączność z całym światem dzięki radiostacjom sekcji krótkofalarskiej. Tematem przewodnim imprezy będzie strzelectwo, w związku z planowanym uruchomieniem sekcji strzeleckiej. Obecnie przy gnieździe działa aż dziewięć różnych sekcji, który zaprezentują się w trakcie zawodów.

Statuetka dla zwycięzcy zawodów strzeleckich

Powyższa statuetka to nagroda dla zwycięzcy zawodów strzeleckich podczas pikniku rodzinnego „Sokole Oko”. Rywalizacja strzelecka na stadionie sportowym przy ul. Orkana rozpocznie się o godz. 12.00. Udział w zawodach już zapowiedział szereg znanych sportowców i strzelców podhalańskich, którzy zaprezentują i udostępnią własną broń snajperską.

Ponadto na uczestnicy obchodów mogą się spodziewać świetnej zabawy, trochę historii, dobrego jedzenie, grilla, muzyki i wielu innych atrakcji. Koniecznie nas odwiedźcie już w ten czwartek w Zakopanem na stadionie przy ulicy Orkana i na trenie Kina Sokół ul. Orkana 2 – zachęcają druhowie z Zakopanego.

Zostaw komentarz

komentarzy