Polowa Drużyna Sokoła w Lesznie rozpoczyna działalność!

Przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Lesznie działalność rozpoczyna Polowa Drużyna Sokoła. PDS powołana została decyzją nadzwyczajnego walnego zebrania, które odbyło się we wrześniu 2014 r. Sekcją kierował będzie druh Łukasz Pacholski. Dzięki pozytywnej decyzji MON, sekcja korzystać będzie ze wsparcia jednostki wojskowej w Lesznie. Pierwsze spotkanie rekrutacyjne odbędzie się już w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Domu Katolickim „Betania” na pl. Metziga w Lesznie.

 PDS

Strzelanie przede wszystkim

Jesteśmy organizacją, zrzeszającą ludzi zainteresowanych obronnością kraju, militariami, survivalem, dla których najważniejsze wartości stanowią Naród i Ojczyzna. W przyszłości mamy zamiar pełnić funkcję Oddziału Obrony Terytorialnej, których coraz więcej powstaje w naszym kraju. W programie mamy między innymi szkolenia w leszczyńskiej jednostce wojskowej, które zaczną się w lutym, a także treningi kondycyjne, zajęcia teoretyczne, szkolenie z tzw. zielonej taktyki, zajęcia sportowe, ASG, paintball, indywidualne konsultacje, nauka walki wręcz, survival oraz przede wszystkim strzelanie – mówi kierownik sekcji druh Łukasz Pacholski.

Rekrutacja

Dla potrzeb nowo utworzonej sekcji utworzony został specjalny profil na facebooku, który można zobaczyć tutaj. Znajdują się na nim wszelkie informacje o działalności, spotkaniach i współpracy z wojskiem.

W ramach wstępnej rekrutacji do Polowej Drużyny Sokoła już jutro odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne o godz. 18.00 w Domu Katolickim „Betania” na pl. Metziga w Lesznie.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych!

Łukasz Pacholski
tel. 531082412

Zostaw komentarz

komentarzy