Polski Festyn – Dni Sokoła w Winnipeg!

Po raz 8. w Winnipeg w Kanadzie odbywa się doroczny Polski Festyn – Dni Sokoła. W organizację włączyło się Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Winnipeg.

Sobota 6 czerwca

Oficjalne otwarcie imprezy o oficjalnej nazwie „Polish Fest” nastąpiło wczoraj o godz. 13.00, następnie zaplanowane były kolorowe tańce i dźwięczne śpiewy, występy dzieci i dorosłych!
Na scenie występują, jak co roku, rodzime zespoły Sokół i Iskry, a także Polanie z Calgary, Kapela Czerwona Rzeka grająca muzykę wschodnioeuropejską, ukraiński zespół Verba, reprezentanci kultury chorwackiej, tancerze z L.A. Dance Academy, Szkoły Tańca McConnel.
Wszyscy uczestnicy mogą przy dźwiękach muzyki degustować przysmaki tradycyjnej polskiej kuchni, apetyt pobudzą polskie alkohole, można będzie nabyć wyroby artystyczne, odwiedzić stoiska z pamiątkami, wygrać na loterii. Na zakończenie zaplanowana jest dyskoteka.

Sokół Winnipeg

Niedziela 7 czerwca

W samo południe rozpoczął się ciąg dalszy festynu. Świętowanie potrwa do godz. 17.00 (czasu miejscowego).
Nie tylko Polacy podczas Polskiego Festynu demonstrują swoje przywiązanie do tradycji poprzez ludowe stroje, tańce i śpiewy, ale też artyści pochodzący z innych krajów Europy. Kolorowe, dźwięczne, rozśpiewane, roztańczone, smakowite wielopokoleniowe święto…

W przeszłości Dni Sokoła obchodzono nie mniej uroczyście…

„Dni Sokoła – Polish fest” w Garden City Community Centre w Winnipeg

Zostaw komentarz

komentarzy