Pracowity tydzień Polowej Drużyny Sokoła w Lesznie

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla Polowej Drużyny Sokoła z Leszna. Od poniedziałku do środy członkowie PDS pomagali w organizacji oraz brali czynny udział w turnieju piłkarskim, a od czwartku uczestniczyli w szkoleniu we współpracy z jednostką wojskową z Leszna. Na 1 marca zaplanowany jest także marsz kondycyjny, który będzie nosił imię  Żołnierzy Wyklętych.

„Sokół” z wojskiem

Zajęcia w leszczyńskiej jednostce wojskowej miały charakter bardziej organizacyjny, ale nie zabrakło także wojskowego szkolenia. Uczestnicy poznali rodzaje broni strzeleckiej od podstaw, takie jak AK, Beryl, PM, Glock. Cała dwudziestka uczestników szkolenia opanowała budowę udostępnionej broni oraz nauczyła się składać i rozkładać poszczególne karabiny. Nie zabrakło także lekcji historii w Sali Tradycji 69. Pułku Przeciwlotniczego. Na zakończenie odbyła się długa rozmowa z dowódcą garnizonu Leszno na temat współpracy.

PDS3

Po dniu odpoczynku, w sobotę miał miejsce marsz kondycyjny po malowniczych lasach i pagórkach pomiędzy Lesznem, Kąkolewem i Osieczną. W marszu wzięło udział dwudziestu członków Polowej Drużyny Sokoła, którzy oprócz kondycji ćwiczyli musztrę oraz pracę zespołową. W powrotnej drodze druhowie zostali ugoszczeni w Ośrodku Konnym Trzebania – Agusiowe Konie, gdzie miło spędzili czas przy ognisku. Na miejsce zbiórki dotarli późnym popołudniem.
W niedzielę udali się na basen, gdzie oprócz ćwiczenia kondycji poprzez pływanie, ćwiczyliśmy techniki ratownictwa wodnego. Trening objął rodzaje holowania, wydobywanie tonącego z dna, pływanie pod wodą, skoki oraz zbliżone do realnych akcje ratownicze.

PDS 4

Marsz Żołnierzy Wyklętych

Kolejny marsz kondycyjny Polowej Drużyny Sokoła, który będzie zarazem Marszem Żołnierzy Wyklętych, odbędzie się w niedzielę 1 marca w święto Żołnierzy Wyklętych.
Spotykamy się na oficjalnych obchodach o godz. 10.45 pod leszczyńską bazyliką na ulicy Kościelnej, skąd przejdziemy pod pomnik Żołnierzy Wyklętych, a po oficjalnych uroczystościach idziemy do lasu.

PDS5

Program dnia:
10.00 Msza Św za Ojczyznę
10.45 Zbiórka pod bazyliką w umundurowaniu
ok 10.50 Przemarsz pod pomnik Żołnierzy Wyklętych
11.15 oficjalne obchody pod pomnikiem, złożenie kwiatów
12.30 zbiórka na parkingu przy cmentarzu w Grzybowie, wymarsz do lasu
14.30 Spotkanie integracyjne (grill, ciasto) w muzeum w Osiecznej (Wiatraki).

Koszt wynajmu sali w Wiatraku – 10 zł/os (w tym ciasto, kawa, herbata)
Jedzenie na grilla – zbiórka „do kapelusza” o godzinie 10.45.

Serdecznie zapraszamy!

Łukasz Pacholski

Zostaw komentarz

komentarzy