Program Klub 2021 za nami!

W 2021 roku Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce otrzymał dofinansowanie ze środków rządowego Programu KLUB. W ramach programu zajęcia prowadzone były w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) i Rzeszowie (woj. podkarpackie).

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Brodnica w ramach realizacji Programu KLUB od lipca do października 2021 roku prowadziło zajęcia gimnastyczne – gimnastykę podstawową oraz zajęcia Fit Kid dla 60 sokoląt w 2 grupach. W ramach programu została zakupiona mata gimnastyczna do ćwiczeń, która była niezbędna do prowadzenia zajęć. Dzięki zajęciom sportowym brodnickie sokoły mogły przygotować się do pokazów i zawodów sportowych.

Dzieci uczestniczyły w gimnastycznych pokazach w ramach różnego rodzaju akcji charytatywnych, ogólnopolskich zawodów organizowanych na terenie miasta Brodnicy, a także na uroczystym otwarciu Sokolni w Brodnicy w październiku 2021 roku.

Ponadto dzieci wzięły udział w zawodach Polskiego Związku Fit Kid (PZFK):

Aleksandra Osińska – 3. miejsce
Kornelia Kulka – 3. miejsce
Laura Nitka – 4. miejsce
Hanna Jobczyńska – 5. miejsce
Sara Małkiewicz – 7. miejsce
Julia Bajan – 7. miejsce
Zofia Szczutowska – 9. miejsce
Oliwia Bajan – 10. miejsce

Aleksandra Osińska, Kornelia Kulka oraz Laura Nitka dzięki swoim wynikom uzyskały powołania i weszły w skład polskiej kadry narodowej. Reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy Fit Kid, które odbyły się w irlandzkim Dublinie. W swoich kategoriach wiekowych zajęły tam:

Kornelia Kulka – 4. miejsce
Aleksandra Osińska – 5. miejsce
Laura Nitka – 5. miejsce

Ponadto zawodnicy brodnickiego klubu wzięli udział w Międzynarodowym Pucharze Polski FIT-Kid. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Brodnica w ramach realizacji Programu KLUB 2021 zorganizowało zajęcia integracyjne „Gimnastyka dla dziecka i rodzica”.

Program KLUB 2021 był realizowany również przez rzeszowskiego „Sokoła”. Szkolenie zawodników „Sokoła” Rzeszów odbywało się systematycznie w wymiarze 2 razy w tygodniu. Szkoleniem zajmował się dh dr Grzegorz Bielec oraz trenerzy współpracujący.

W Mistrzostwach Polski Fitness WFBB–WFF (Word Fitness Body Bilding Federation – Word Fitness Federation) – najstarszej, najliczniejszej i najbardziej prestiżowej federacji sportów sylwetkowych w Polsce, sokoli rzeszowscy zdobyli 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale oraz uzyskali 18 powołań zawodników do kadry narodowej.

W mistrzostwach Świata (i Europy) WBBF-WFF w Kłajpedzie zawodnicy „Sokoła” osiągnęli olbrzymi sukces, zdobywając 8 złotych i 4 srebrne medale. Ponadto, podobnie jak przed dwoma laty, puchar „Over-All World Champion” powędrował do zawodniczki „Sokoła”. Bilans 12 zdobytych krążków ponownie uplasował Towarzystwo Gimnastyczne ”Sokół” Rzeszów na 1. miejscu w światowym rankingu najlepszych klubów federacji WBBF-WFF.

Na Mistrzostwach Polski „Fit Kid”, będących zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy w Dublinie, sokoli z Rzeszowa zdobyli 12 złotych, 3 srebrne oraz 1 brązowy medal. Z kolei na Mistrzostwach Europy w Dublinie w punktacji medalowej najlepiej z klubów polskich wypadli „sokoli” rzeszowscy zdobywając 4 brązowe medale. Podsumowując, w Mistrzostwach Świata i Europy „Sokół” Rzeszów zdobył 34 medale (16 złotych, 8 srebrnych i 10 brązowych) w dwóch najbardziej prestiżowych światowych federacjach fitness (WBBF-WFF i Fit Kid).  

Z dotacji w ramach programu „Klub 2021” zostały zakupione dresy sportowe dla kadry narodowej „Sokoła” za łączną kwotę 3600 zł oraz materace do ćwiczeń za ponad 2700 zł. Program został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zostaw komentarz

komentarzy